Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

Mundial 2018. Skorupski, Glik, Błaszczykowski z urazami

Piłkarska reprezentacja Polski w Arłamowie szykuje się do mistrzostw świata w Rosji. Nie wszyscy kadrowicze Adama Nawałki są w pełni zdrowi. Lekarz kadry Jacek Jaroszewski na konferencji prasowej uspokajał, że sytuacja jest pod kontrolą.

Podczas środowego treningu uraz biodra odnowił się bramkarzowi Łukaszowi Skorupskiemu.

- Ekspresowo wykonane badania w Krakowie wykazały brak poważniejszych obrażeń - powiedział Jaroszewski. - Ze względu na dolegliwości bólowe Łukasz był dziś pod opieką lekarską. Mam nadzieję, że w ciągu jednego-dwóch dni podejmiemy decyzję o powrocie do treningu - dodał lekarz kadry. - Jedynym problemem są dolegliwości bólowe, już dzisiaj po pracy z fizjoterapeutami czuje się lepiej - powiedział.

Największym problemem reprezentacji może być uraz Kamila Glika, który narzeka na ścięgno Achillesa po ciężkim sezonie i wciąż nie został włączony do pełnych treningów.

Reklama

Jaroszewski zapewnił, że sytuacja się poprawia. - Kamil Glik przechodził planowe leczenie i fizjoterapię już w Juracie. Szybko dochodzi do pełnego treningu i liczymy, że jutro dołączy do drużyny. Dzisiaj będzie już miał zajęcia indywidualne na boisku. Jesteśmy zadowoleni z jego stanu - powiedział.

- Kuba Błaszczykowski ostatnie dwa dni spędził na treningu indywidualnym. Przeprowadziliśmy leczenie drobnego problemu w kolanie. Też było to planowe. Jutro Kuba dołączy do zajęć z drużyną - zapewnił lekarz reprezentacji.

- Codziennie pracujemy z Kubą nad drobnymi bólami. Jesteśmy pełni nadziei i mamy konkretny plan, żeby przygotować go optymalnie do występu w Rosji - dodał Remigiusz Rzepka, trener przygotowania fizycznego reprezentacji.

Jaroszewski powiedział, że Marcin Kamiński i Dawid Kownacki, którzy narzekali na infekcje, już dziś dołączyli do zespołu. 

- Wszyscy inni zawodnicy są w pełni sił. Nie mamy żadnych innych problemów. Mamy nadzieję, że wszyscy zawodnicy do końca będą do dyspozycji trenerów - zaznaczył.

WS

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.