Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

Mundial 2018. Polska – Senegal 1-2. Trener Cisse: Dokładnie was rozpracowaliśmy

Dobrze wiedzieliśmy, jak Polska może zagrać – powiedział trener Senegalu Aliou Cisse, gdy zapytaliśmy go na konferencji prasowej po meczu, czy był zaskoczony ofensywnym ustawieniem polskiej ekipy i słabą grą, którą zaproponowała.

Reklama

Cisse przyznał, że nasza drużyna została dobrze rozpracowana przez jego sztab. - Wiedzieliśmy, ze polska reprezentacja ma opracowana dwa systemy gry. W wielu meczach towarzyskich było wykorzystywane ustawienie z trzema obrońcami i tak rzeczywiście to wyglądało w drugiej połowie. Do przerwy system był tradycyjny. Potrafiliśmy się do tego dostosować i dobrze na niego odpowiedzieć, wiedząc, że największe zagrożenie jest ze strony Roberta Lewandowskiego.

Reklama

Selekcjoner Senegalu przyznał jednocześnie, że bardzo duże znaczenie miała pierwsza bramka. - Dzięki temu mogliśmy kontrolować mecz taktycznie i emocjonalnie. A zwycięstwo oznacza, że zaczęliśmy turniej w najlepszy możliwy sposób. Ale daleko nam do euforii, bo mecz z Japonią będzie równie ważny - powiedział.

Jak dodał, jest pewny, że cała Afryka jest teraz za Senegalem, który jako jedyny zespół z tego kontynentu wygrał pierwszy mecz. - Dostaję telefony zewsząd. Jesteśmy dumni, że możemy reprezentować cały kontynent - stwierdził selekcjoner Senegalu.

RP z Moskwy