Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

Mundial 2018. Polska - Litwa 4-0. Nawałka: Kurzawa miał grać od pierwszej minuty

Rafał Kurzawa to jeden z piłkarzy, który nie dostał szansy gry ani w spotkaniu z Chile, ani w meczu z Litwą. Jak zdradził Adam Nawałka, pomocnik Górnika Zabrze miał grać z Litwą od pierwszej minuty, ale wykluczył go uraz.

We wtorkowy wieczór w Warszawie Polska pokonała 4-0 Litwę w meczu towarzyskim. W środę przed południem Orły odlecą ze stolicy na mundial do Rosji.

Reklama

W ostatni piątek w Poznaniu "Biało-Czerwoni" zremisowali 2-2 z Chile. Kurzawa, który ma za sobą znakomity sezon w barwach Górnika Zabrze, nie wystąpił w żadnym z tych spotkań.

- Rafał Kurzawa był wyznaczony do gry z Litwą, ale na porannym rozruchu okazało się, że ma problem ze stawem skokowym - ujawnił Nawałka na konferencji prasowej po meczu.

W meczach z Chile i Litwą nie zagrał też bramkarz Bartosz Białkowski, pomocnik Sławomir Peszko i obrońca Marcin Kamiński.

Ten ostatni nie pojedzie jednak na mundial, gdyż był tylko rezerwowym na wypadek absencji Kamila Glika. Ostatecznie Glik, który w szybkim tempie wraca do zdrowia, pojedzie na mistrzostwa do Rosji.

WS


Dowiedz się więcej na temat: Adam Nawałka | Rafał Kurzawa