Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

Mundial 2018. Polska - Kolumbia. Adam Nawałka podał skład

Selekcjoner reprezentacji Polski - Adam Nawałka podał skład na mecz z Kolumbią (godz. 20) podczas mistrzostw świata. Największym zaskoczeniem jest posadzenie na ławce Kamila Grosickiego i wstawienie do składu młokosa Dawida Kownackiego. Zgodnie z oczekiwaniami, nie zobaczymy na boisku Kamila Glika, którego bark nie odzyskał pełnej sprawności.

Dzisiejszy mecz jest niezwykle ważny dla obu reprezentacji, poniosły porażki w pierwszych spotkaniach i dzisiaj druga porażka może oznaczać koniec szans na wyjście z grupy.

Reklama

"Biało-Czerwoni" na inaugurację przegrali 1-2 z Senegalem, a Kolumbia w tych samych rozmiarach uległa Japonii.

Nawałka dokonał aż czterech zmian. W porównaniu z pierwszym meczem na turnieju w Rosji, nie ma dziś w wyjściowym składzie: Jakuba Błaszczykowskiego, Thiago Cionka, Arkadiusza Milika i Kamila Grosickiego. Są za to: Bartosz Bereszyński, Jacek Góralski, Dawid Kownacki i Jan Bednarek.

Trener "Biało-Czerwonych" ma już do dyspozycji wracającego po kontuzji barku Kamila Glika, ale nie zaryzykował i nie wystawił go w pierwszym składzie.

Orły zagrają w znacznie bardziej defensywnym składzie niż w meczu z Senegalem. Typowo ofensywnych piłkarzy będziemy mieć na murawie tylko trzech (Zieliński, Lewandowski i Kownacki), ale wspomagać ich mogą wahadłowi - Maciej Rybus i Bartosz Bereszyński.

Dla Jana Bednarka, Bereszyńskiego i Dawida Kownackiego będzie to pierwszy tak ważny mecz w pierwszym składzie reprezentacji Polski. Bednarek jest jeszcze nieopierzony, ale wierzymy, że wpadkę, jaką zaliczył w meczu z Senegalem, gdzie miał współudział przy stracie drugiej bramki, ma już za sobą i z każdą kolejną minutą na boisku będzie stawał się podporą "Biało-Czerwonych".

Bereszyński od początku akcji "MŚ Rosja" był w wysokiej formie, a jego odporność psychiczna wydaje się być na odpowiednim poziomie, by znieść presję. Z kolei Dawid Kownacki marzył o tym, aby dostać szansę, ostatnio w Soczi przysięgał, że jest gotowy i nie zawiedzie.

Skład Polski na mecz z Kolumbią:

1. Wojciech Szczęsny - 20. Łukasz Piszczek, 5. Jan Bednarek, 2. Michał Pazdan - 18. Bartosz Bereszyński, 10. Grzegorz Krychowiak, 6. Jacek Góralski, 13. Maciej Rybus - 19. Piotr Zieliński, 9. Robert Lewandowski, 23. Dawid Kownacki.

Skład Kolumbii:

1. David Ospina - 4. Santiago Arias, 23. Davinson Sanchez, 13. Yerry Mina, 17. Johan Mojica - 11. Juan Cuadrado, 5. Wilmar Barrios, 8. Abel Aguilar, 20. Juan Fernando Quintero - 10. James Rodriguez - 9. Radamel Falcao.

Sprawdź sytuację w grupie H mundialu

Kliknij, aby przejść do relacji na żywo z meczu Polska - Kolumbia

Relacja na żywo dla urządzeń mobilnych

Z Kazań Areny Michał Białoński, Remigiusz Półtorak, Rafał Walerowski

Dowiedz się więcej na temat: Adam Nawałka | reprezentacja Polski