Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

Mundial 2018. Polska - Chile. Znamy skład "Biało-Czerwonych"

Punktualnie o godzinie 20:45 reprezentacje Polski i Chile ruszą do walki w towarzyskiej potyczce, która dla drużyny Adama Nawałki będzie głównym testem przed pierwszym meczem piłkarskich mistrzostw świata. Selekcjoner podał skład na mecz z Chile, w wyjściowej jedenastce nie ma większych niespodzianek. W obronie zagra Jan Bednarek, który zastąpi kontuzjowanego Kamila Glika. Swój skład ujawnili też nasi rywale.

Reklama

Po czterech ostatnich sparingach, w których selekcjoner testował ustawienie z trzema środkowymi obrońcami, tym razem Adam Nawałka zdecydował się na powrót do najbardziej klasycznego systemu. Obok Łukasza Piszczka, Michała Pazdana i Macieja Rybusa, miejsce w środku defensywy zajmie Jan Bednarek, który zastąpi kontuzjowanego Kamila Glika. Młody zawodnik Southampton bardzo korzystnie prezentował się na zgrupowaniu w Arłamowie, był chwalony przez trenera i przez kapitana Roberta Lewandowskiego, dlatego otrzymał szansę już od pierwszej minuty. To również potwierdzenie, że jest bardzo poważnym kandydatem, aby grać w wyjściowej jedenastce również w Rosji.

Reklama

Rozpoczęcie meczu z czterema obrońcami nie oznacza, że w trakcie meczu nie dojdzie do zmian w ustawieniu. Jest to nawet bardzo prawdopodobne - z jednej strony, aby kolejny raz przetestować różne warianty, z drugiej - wprowadzić jeszcze trochę zamieszania dla wnikliwie przyglądających się rywali Polaków na mundialu.

Do pierwszego składu wraca Jakub Błaszczykowski, który miał w ostatnich miesiącach problemy z bólem pleców, dużo trenował indywidualnie, ale selekcjoner bardzo na niego liczy na prawym skrzydle.

Partnerem Grzegorza Krychowiaka w środku pola jest Karol Linetty. Po lewej stronie tradycyjnie wystąpi Kamil Grosicki, który obchodzi dzisiaj 30. urodziny.

Jedyną niespodzianką, choć nie aż tak dużą, może wydawać się brak w pierwszym składzie Arkadiusza Milika. Na pozycji rozgrywającego, ustawionego za Robertem Lewandowskim pojawi się Piotr Zieliński.

Co ciekawe, w drużynie Chile nie ma największych gwiazd, w tym Arturo Vidala, ale... zawodnik Bayernu tuż przed meczem pojawił się na murawie stadionu w Poznaniu i przyglądał się trenującym kolegom.

Polska: Wojciech Szczęsny - Łukasz Piszczek, Michał Pazdan, Jan Bednarek, Maciej Rybus - Jakub Błaszczykowski, Karol Linetty, Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki - Robert Lewandowski.

Chile: Gabriel Arias - Sebastian Vegas, Guillermo Maripan, Enzo Roco, Paulo Diaz - Lorenzo Reyes, Jimmy Martinez, Diego Valdes, Angelo Sagal, Nicolas Castillo - Junior Fernandes.

Michał Białoński, Piotr Jawor i Remigiusz Półtorak z Poznania