Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

Mundial 2018. Piotr Zieliński "dyrygentem" kadry? "Postaram się, żeby tak było"

Piotr Zieliński był bardzo oszczędny w słowach podczas konferencji prasowej reprezentacji Polski w Arłamowie, ale przyznał, że można na niego liczyć, jako "dyrygenta" kadry w czasie mistrzostw świata w Rosji, które rozpoczną się 14 czerwca.

Reklama

- Postaram się, żeby tak było. Dobrą pracą wykonaną w Arłamowie postaram się przyczynić do tego, żebyśmy uzyskali dobry wynik w Rosji - powiedział młody pomocnik.

Reklama

Zieliński był już z "Biało-Czerwonymi" na Euro 2016, ale tam zagrał tylko jedną połowę w meczu z Ukrainą. Za to w eliminacjach MŚ W Rosji był już podstawowym zawodnikiem. Rozegrał w nich mniej minut tylko od kapitana Roberta Lewandowskiego.

- Moim celem jest jak najlepsze przygotowanie się do mundialu i na tym należy się skupić. Wierzę, że w Arłamowie uda mi się dobrze przygotować formę - stwierdził pomocnik SSC Napoli.

Na środowej konferencji był też obecny Bogdan Zając, drugi trener w sztabie Adama Nawałki.

- Wczoraj rozpoczęliśmy drugi etap przygotowań do mundialu. Wczoraj przylecieli praktycznie wszyscy zawodnicy, Marcin Kamiński dolatuje dzisiaj w związku z infekcją. Pozostali zawodnicy odbyli już indywidualne zajęcia. Dzisiaj z rana rozpoczęliśmy analizą, potem siłownia i boisko, gdzie był akcent motoryczny. Niektórzy zawodnicy kontynuują indywidualną pracę rozpoczętą jeszcze w Juracie. Po południu wchodzimy już w trening stricte piłkarski. Do końca tygodnia mamy po dwie jednostki treningowe - powiedział Zając.

- Z każdym dniem idziemy do przodu, jest analiza tego, co robimy, jest rozmowa z zawodnikami. Najważniejszy jest dla nas pierwszy mecz na turnieju, 19 czerwca z Senegalem, mamy plan jak się do niego przygotować i będziemy go realizować, wprowadzając ewentualnie jakieś korekty - dodał.

Czy łatwo jest zapanować nad tak dużą grupą piłkarzy (32), jaka przebywa w Arłamowie?

- Po to jest sztab w ludzi, każdy ma jakąś specjalizację. Dlatego następuje burza mózgów. Im większa grupa, tym większą przywiązujemy do tego wagę. Myślę, że idziemy w dobrym kierunku, doskonalimy pewne elementy - mówił Zając.

Od mistrzostw świata w Rosji FIFA dopuszcza, aby członek sztabu szkoleniowego oglądał mecz z trybun i przekazywał na żywo informacje.

- Wiemy, jak ten system będzie funkcjonował, w wielu ligach europejskich jest to już praktykowane. To jest na pewno ułatwienie pewnych rzeczy. Czasami jedna czy dwie informacje wypatrzone z góry mogą pomóc - powiedział asystent trenera Nawałki.

Piłkarze mieli już jedną odprawę taktyczną przed mundialem.

- Odbyliśmy jedną odprawę na temat Senegalu, bo to nasz pierwszy rywal i najważniejsze, żeby jak najlepiej przygotować się pod tego rywala - stwierdził Zieliński.

Pawo