Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

Mundial 2018. Pazdan: Dzisiaj jest inaczej niż dwa lata temu

19 czerwca reprezentacja Polski rozegra swój pierwszy mecz na mundialu w Rosji. Zanim Polacy zmierzą się z Senegalem, czekają ich jeszcze ostatnie treningi. – Nie ma czasu na myślenie, tylko trzeba wyjść na boisko i grać – mówił Michał Pazdan na piątkowej konferencji.

Reklama

W spotkaniu z dziennikarzami udział wziął między innymi Michał Pazdan. Na początku odpowiedział na pytanie odnośnie aktualnej dyspozycji i tej, jaką prezentował w rozgrywkach Ekstraklasy.

Reklama

 - Wydaje mi się, że od piątej, szóstej kolejki byłem w dobrej dyspozycji. Być może kilka pierwszych meczów nie tylko ja, ale i reszta zespołu nie wyglądała najlepiej - mówił obrońca reprezentacji Polski.

Piłkarz Legii Warszawa odniósł się również do Euro 2016.

- Dzisiaj jest inaczej niż dwa lata temu, kiedy pauzowałem. Teraz przychodzi okres, w którym ciężkie treningi dały w kość i należy do wszystko odświeżyć - tłumaczył Pazdan.

Na konferencji wciąż przewijał się temat kontuzji Kamila Glika.

- Jeśli chodzi o sytuację z Kamilem, graliśmy razem na pamięć. Tak naprawdę nie ma czasu na myślenie, tylko trzeba wyjść na boisko i grać. Nie ma po co się zastanawiać - dodał piłkarz.

Dziennikarze dopytywali jeszcze o wspomnienia sprzed dwóch lat, kiedy Michał Pazdan stał się gwiazdą drużyny narodowej.

- Przez to, że cała drużyna grała dobrze i pomagała w grze obronnej, wówczas grałem główną rolę. Wtedy wychwala się obrońcę, ale trzeba zwracać uwagę na dobrą grę całego zespołu - wspominał.

Pomiędzy treningami, kadrowicze mają czas na odpoczynek i regenerację. Jak spędzają swój wolny czas?

- Nie można się zamykać w pokoju. Staramy się ten czas jakoś dobrze spędzić. Wczoraj mieliśmy trening do południa i jedyną chwilą wolą było wczorajsze popołudnie. Jest to fajny hotel, w którym można odpocząć. Jest strefa relaksu, miejsce z leżakami. Wszystko jest dobrze dopracowane i każdy ma szanse na odpoczynek - powiedział Michał Pazdan.

Dziennikarze dopytywali też o rozkład meczów.

- To jest kwestia indywidualna. Niektórzy woleliby grać na początku mistrzostw, bo jeśli ktoś grał cały sezon, wolałby trochę odpocząć - dodał nasz obrońca.

AB