Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

Mundial 2018. Łukasz Skorupski nie trenował na początku z zespołem

Bramkarz Łukasz Skorupski nie był gotów trenować z zespołem od początku sobotniego przedpołudniowego treningu kadry Adama Nawałki w Arłamowie. Zawodnik AS Roma zmaga się ze skutkami kontuzji.

Reklama

- Łukasz zaczął trening indywidualnie, ale później dołączył do zespołu, na tej części treningu, która nie była dostępna dla mediów - poinformował szef banku informacji w sztabie Adama Nawałki Hubert Małowiejski.

Reklama

Łukaszowi Skorupskiemu odnowiła się kontuzja biodra podczas środowych zajęć kadry w Arłamowie. Przez nią nie dokończył ćwiczeń i dopiero dzisiaj pojawił się na późniejszej części treningu z zespołem, przeprowadzonym na boisku.

Bramkarz Romy przechodzi intensywne zabiegi lecznicze w gabinecie fizjoterapeutów.

- Już po pierwszych zabiegach ból ustępował i Łukasz czuł się lepiej - zapewniał w czwartek lekarz kadry Jacek Jaroszewski.

Sęk w tym, że czas płynie nieubłaganie. Dziś o godz. 17 piłkarzy czeka sparing wewnętrzny, który sędziował będzie Szymon Marciniak, a w wozie VAR zasiądzie Paweł Gil. Analiza postawy piłkarzy w tej grze da Adamowi Nawałce i jego sztabowi odpowiedź na pytania, których dziewięciu piłkarzy skreślić przed wyjazdem na mundial.

- Dziewięciu będę musiał skreślić z bólem serca. Biorę to na klatę, taka jest moja rola - podkreśla Adam Nawałka.

Selekcjoner "Biało-Czerwonych" o swej decyzji w niedzielę poinformuje piłkarzy, a w poniedziałek, podczas konferencji, opinię publiczną.

W sobotnich przedpołudniowych zajęciach na boisku wzięli udział zawodnicy, którzy wcześniej borykali się z problemami zdrowotnymi: Kamil Glik, Jakub Błaszczykowski i Krzysztof Mączyński.

7 czerwca kadra opuści Arłamów i przeniesie się do Poznania, by rozegrać tam dzień później mecz towarzyski z Chile.

MiBi