Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

Mundial 2018: Krychowiak: Kolumbia była lepsza, wygrała zasłużenie

​Niewiele do powiedzenia po przegranym meczu z Kolumbią miał Grzegorz Krychowiak. Pomocnik reprezentacji Polski poświęcił dziennikarzom zaledwie półtorej minuty, podczas której odpowiadając na pytania wyłgał się banałami.

Trzeba zacząć od tego, że odpadamy z mundialu, a dzisiaj zagraliście katastrofalny mecz. 

Reklama

Grzegorz Krychowiak: - Ja uważam, że zagraliśmy z zespołem, który był od nas lepszy i uważam, że zasłużenie wygrali.

Dlaczego to nie zadziałało, ten plan, który trener wam przedstawił?


- Ciężko powiedzieć na gorąco, na pewno będziemy analizować spotkanie i wyciągać wnioski. Wszystko robić, żeby było lepiej.

A fizycznie jak wy się czuliście w tym meczu?

- Do pewnego momentu detale zaważyły o tym, że to Kolumbia strzeliła pierwszą bramkę. A w drugiej połowie się bardziej otworzyliśmy, gdzie kompletnie było widać ich przewagę.

No dobrze, ale od trzydziestej minuty zaczęliście być po prostu słabsi fizycznie i zaczęła się rysować przewaga Kolumbijczyków. Ty się z tym zgodzisz? Nie zgodzisz?

- Dobrze zaczęliśmy to spotkanie, bardzo wysoko. Wygrywaliśmy drugie piłki. Z czasem to oni przejęli inicjatywę. To nie zmusza do tego, żebyśmy stracili bramkę. Mogliśmy się bronić, jednak nie wyszło.

Dlaczego tak słabo wyglądaliście w ofensywie? Właściwie nie mieliście żadnych argumentów...

- Tak jak wcześniej powiedziałem, ciężko powiedzieć. Będziemy analizować to spotkanie i wyciągać wnioski, bo bardzo ciężko tak na gorąco. Dziękuję.

Z Kazania Rafał Walerowski, Michał Białoński Remigiusz Półtorak

Wyniki, terminarz i tabela "polskiej" grupy mundialu w Rosji