Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

Mundial 2018. Japońskie media: Kluczowy mecz, oczy na Roberta Lewandowskiego

Ostatni mecz „Biało-Czerwonych” na mistrzostwach świata w Rosji ma być naszą walką o honor. Tymczasem w japońskich mediach nie pisze się zbyt wiele o grze Polaków na turnieju, oczy zwrócone są w kierunku Roberta Lewandowskiego. O spotkaniu pisze się jako o kluczowym dla Samurajów.

Ostatni mecz podopiecznych Nawałki na mundialu jest jedyną szansą na zatarcie niesmaku po przegranych spotkaniach z Senegalem i Kolumbią. W czwartkowe popołudnie Polska zmierzy się z Japonią, a ta z pewnością nie da się łatwo zbliżyć przeciwnikowi do swojej bramki.

Reklama

"Polska jest jednym z tych drużyn, na które Japonia musi uważać" - czytamy na japońskim portalu Football Channell. Dziennikarze liczą się z tym, że "Biało-Czerwoni" nie będą chcieli wrócić do kraju z brakiem punktów na koncie.

Dziennik "The Asahi Shimbun" przedstawia jasny cel - "wygrana z Polską i zajęcie pierwszego miejsca w grupie H". Tytuł nie pozostawia suchej nitki na Polakach, uznając ich za jedną z najbardziej rozczarowujących drużyn turnieju. Autorzy skupiają się w szczególności na ataku, który zawiódł "mimo obecności gwiazdora Roberta Lewandowskiego". Dalej jest jeszcze ciekawiej. Według japońskiego medium, polscy fani sprzedają bilety na mecz w Wołgogradzie ze zniżką, a w dodatku cytuje się nasze dzienniki i komentarze o tym, że nasi "grają lepiej w reklamach, niż na boisku". W Japonii pisze się również o słowach Adama Nawałki oraz odpowiedzialności, jaką wziął na siebie po dwóch porażkach.

"To kluczowy mecz dla Japonii" - głosi ten sam tytuł, zaś "The Japan Times" traktuje spotkanie z Polską, jako najważniejszy mecz. "Tymczasem "Biało-Czerwoni" mogą jedynie zakończyć swoją misję na wysokim poziomie" - podsumowuje autor tekstu.

Bez wątpienia mecz z Japonią może być jedynie drobną formą pocieszenia dla podopiecznych Nawałki. W japońskich mediach ogólnokrajowych nie widać jednak tak sporego zainteresowania piłką, jak nad Wisłą. Mimo to nastroje są zdecydowanie bojowe. Przeciwnicy chcą pokazać się z jak najlepszej strony i zgarnąć zwycięstwo. 

Dowiedz się więcej na temat: MŚ Rosja 2018 | Polska Japonia