Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

Mundial 2018. Japonia - Polska 0-1. Bednarek: Gol to zasługa... "Lewego" i Glika

– Po meczu śmialiśmy się z chłopakami, bo chciałem iść na "krótki" słupek, ale Robert Lewandowski i Kamil Glik powiedzieli, że mam zamknąć akcję. Pół gola należy więc do nich – mówił po meczu z Japonią Jan Bednarek, strzelec jedynego gola.

- To był mój jedyny strzał w meczu. Cieszę się, że mogłem pomóc drużynie nie tylko w obronie, ale również w ataku - dodał Bednarek, który został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

Reklama

Tym razem piłkarz Southampton wystąpił w parze środkowych obrońców razem z Kamilem Glikiem. Na początku grał trochę nerwowo, raz nawet bardzo źle wycofał piłkę do rywala, ale z czasem szło mu coraz lepiej. Na uwagę zasługują również długie i dokładne podania, przez pół boiska, do Bereszyńskiego.

Nie krył jednak zawodu całym turniejem, w którym wystąpił w dwóch spotkaniach. - Jesteśmy rozczarowani mundialem, nie awansowaliśmy z grupy, nie daliśmy radości kibicom. Nie wyszły nam dwa pierwsze mecze i ten ostatni chcieliśmy wygrać dla fanów, dla siebie. To były dla nas trudne mistrzostwa i trudny czas. To też lekcja na przyszłość, by sytuacje się nie powtórzyły, a fani mieli pociechę z zespołu. Na pewno dzięki temu będziemy mocniejsi, jako reprezentacja wyciągniemy wnioski i będziemy się rozwijać - stwierdził Bednarek.

Remigiusz Półtorak, Michał Białoński i Rafał Walerowski z Wołgogradu