Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

Mundial 2018. Cionek: Gra z Białym Orłem największą motywacją

- Gra z Białym Orłem na piersi jest dla mnie największą motywacją - nie krył dzisiaj obrońca reprezentacji Polski Thiaco Cionek, który spotkał się z dziennikarzami w Arłamowie.

Reklama

O godz. 17 reprezentacja Polski rozegra wewnętrzny sparing, który ma rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie tego, kto pojedzie na mundial, a kto zostanie w domu.

Reklama

- Sparing traktujemy bardzo poważnie, jak każdy trening. Będą sędziowie, VAR,  rzeczywistość meczowa. To bardzo ważny etap przygotowań - podkreśla Thiago.

Zaznaczył, że selekcja do kadry zaczęła się wtedy, gdy trener Nawałka, ponad cztery lata temu, przejmował kadrę narodową.

- Od tego czasu analizowany jest każdy mecz w klubie i każdy trening na zgrupowaniu. O selekcji 23 zawodników nie zdecyduje tylko dzisiejsza gra kontrolna. Szkoda, że każdy nie może pojechać na mundial, trenerzy na pewno wiedzą, co będzie dla nas najbardziej korzystne - twierdzi Cionek.

- Mamy podobne przygotowania do tych sprzed Euro 2016. Są te same miejsca - Jurata i Arłamów, podobna intensywność treningów, zatem podobnie dobrze będziemy przygotowani - uważa.

Dodał, że częsta gra w klubie (SPAL) pomaga mu w poprawieniu kondycji i osiągnięciu dobrej formie fizycznej.

- Trenerzy śledzili każdego z nas i wiedzą, czego potrzebujemy. Ja się czuję bardzo dobrze, częsta gra we włoskiej lidze tylko mi pomogła - powtarzał.

Thiago Cionek zwrócił także uwagę na umiejętność gry na różnych pozycjach.

- Odkąd byłem powołany po raz pierwszy, to nigdy nie wybrzydzałem na to, gdzie mnie wystawi trener. Czy na środek obrony, jej prawą, czy lewą stronę. Raz nawet, w meczu z Czarnogórą, wystąpiłem na środku pomocy. Cieszę się, że jestem potrzebny kadrze i trenerowi - podkreślał Cionek.MB