Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

MŚ Rosja 2018. Polska zagra z Nigerią przed mundialem

Polscy piłkarze zagrają towarzysko z Nigerią 23 marca. To spotkanie będzie dla podopiecznych Adama Nawałki etapem przygotowań do mundialu w Rosji.

Reklama

Informację potwierdził rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski. Nie wiadomo jeszcze, gdzie to spotkanie zostanie rozegrane. Wszystko wskazuje na to, że areną tego pojedynku będzie Stadion Śląski w Chorzowie. Tak mówił kilka dni temu prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Reklama

Podopieczni Adama Nawałki na mundialu w Rosji zagrają w grupie H z Kolumbią, Senegalem i Japonią. Dlatego też pod kątem tych rywali dobierani są sparingpartnerzy "Biało-Czerwonych". "Oczywiście Nigeria to nie Senegal, ale gdzieś ta mentalność, sposób poruszania się na boisku, siła fizyczna są podobne" - mówił Boniek.

W marcu prawdopodobnie Polacy zmierzą się jeszcze z Koreą Południową. Na finiszu przygotowań do mistrzostw świata Robert Lewandowski i spółka zagrają jeszcze dwa mecze towarzyskie 8 i 12 czerwca. Na ten pierwszy termin jeszcze nie ma przeciwnika, ale zapewne będzie to drużyna prezentująca styl południowoamerykański. Natomiast 12 czerwca na PGE Narodowym w Warszawie formę Orłów sprawdzi Litwa.

Kadra Nawałki rozpocznie rywalizację w MŚ do pojedynku z Senegalem, który odbędzie się 19 czerwca w Moskwie. Pięć dni później czeka Polaków starcie z Kolumbią w Kazaniu, a 28 czerwca z Japonią w Wołgogradzie.

Podczas mundialu bazą Polaków będzie prawdopodobnie Soczi. Umowa jeszcze nie została podpisana, ale to gospodarza zimowych igrzysk olimpijskich z 2014 rok wybrał sztab kadry i PZPN.

Turniej w Rosji, z udziałem 32 drużyn, odbędzie się w dniach 14 czerwca - 15 lipca 2018. Zostanie rozegrany w 11 miastach na 12 stadionach.

RK