Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

MŚ Rosja 2018. Polska - Korea Płd. Zagramy znowu trójką obrońców. Znowu z Łukaszem Piszczkiem

Znowu z trójką środkowych obrońców, ale w nieoczekiwanym zestawieniu wystąpi reprezentacja Polski w spotkaniu z Koreą Południową na Stadionie Śląskim. Obok Kamila Glika i Michała Pazdana, ponownie - jak w ostatnim spotkaniu z Nigerią - zagra Łukasz Piszczek.

To oznacza, że rolę wahadłowych będą pełnić - po prawej Artur Jędrzejczyk oraz po lewej Maciej Rybus. Rozwiązanie jest o tyle ciekawe, że Piszczek był dotychczas filarem na boku defensywy. Tymczasem selekcjoner widzi go już po raz drugi z rzędu bardziej w środku.

Adam Nawałka nie przestaje więc eksperymentować z ustawieniem z trzema obrońcami, co może wskazywać, że bardzo poważnie rozważa taką opcję jako rezerwę na mundial w Rosji.

W środku pola trener postawił tym razem na dwóch zawodników polskiej Ekstraklasy. Obok Krzysztofa Mączyńskiego z Legii wystąpi - po raz pierwszy w polskich barwach - Taras Romanczuk z Jagiellonii Białystok. To całkowicie zmieniona druga linia w porównaniu z meczem sprzed czterech dni. Przypomnijmy, z Nigerią grali Grzegorz Krychowiak i Karol Linetty jako defensywni pomocnicy oraz Przemysław Frankowski i Rafał Kurzawa jako wahadłowi.

Reklama

W ataku tradycyjnie zagra kapitan Robert Lewandowski, natomiast za nim po bokach Piotr Zieliński oraz Kamil Grosicki, który wychodzi w pierwszym składzie za grającego ostatnio Dawida Kownackiego.

Skład Polski na mecz z Koreą Południową:

Wojciech Szczęsny - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan - Artur Jędrzejczyk, Taras Romanczuk, Krzysztof Mączyński, Maciej Rybus - Piotr Zieliński, Kamil Grosicki - Robert Lewandowski.

Z Chorzowa Remigiusz Półtorak