Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

MŚ Rosja 2018. Lewandowski "podrożał". A inni kadrowicze?

Kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski, według najnowszej wyceny portalu Transfermarkt, wart jest 90 mln euro. To o 10 mln euro więcej niż do tej pory. A jak stoją notowania innych polskich kadrowiczów na nieco ponad dwa miesiące przed mundialem w Rosji?

Od wielu tygodni w mediach trwa saga transferowa związana z ewentualnymi przenosinami "Lewego" z Bayernu Monachium do Realu Madryt. Nie wiadomo, ile dokładnie byliby skłonni zapłacić za Polaka "Królewscy". 90 milionów euro za naszego piłkarza? Ta kwota robi wrażenie.

Drugie miejsce na liście reprezentantów Polski zajmuje Piotr Zieliński. Piłkarz włoskiego SSC Napoli wyceniany jest na 25 mln euro.

O pięć milionów "tańsi" są: Wojciech Szczęsny, Grzegorz Krychowiak i Kamil Glik. O ile jednak notowania Szczęsnego i Glika w tym roku wzrosły, o tyle Krychowiak wcześniej wyceniany był na 25 mln euro.

Reklama

Następne miejsca zajmują kolejni Polacy z ligi włoskiej. Wartość Arkadiusza Milika to 18 mln euro. Z 12 na 15 mln euro podskoczyła niedawno wycena Karola Linettego, a znacznie, bo z 3,5 mln na 8 mln euro "podrożał" Bartosz Bereszyński.

7 mln euro to stawka za Kamila Grosickiego. Pierwszą dziesiątkę, z taką samą wartością, zamyka Łukasz Teodorczyk, który jeszcze do niedawna wyceniany był na 10 mln euro.

Najdroższy kadrowicz z Ekstraklasy to Michał Pazdan. Środkowy obrońca Legii Warszawa wyceniany jest na 2,5 mln euro.

WS