Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

MŚ Rosja 2018. Kolumbijski dziennikarz: Jesteście za bardzo uzależnieni od Lewandowskiego

- Nasza grupa jest łatwa. Nie ma w niej mistrza świata i nie powinniśmy mieć problemów z awansem - mówi kolumbijski dziennikarz Edwin Combita w rozmowie z eurosport.interia.pl, który dodaje, że wraz z Kolumbią do 1/8 finału awansują "Biało-Czerwoni".

Kliknij TUTAJ i sprawdź szczegółowy terminarz meczów MŚ Rosja 2018!

Reklama

Kamil Kania, Interia: Kolumbijczycy są szczęśliwi z wylosowania Polski z pierwszego koszyka?

Edwin Combita (dziennikarz ElDeportivo.com.co): - Szczęśliwi to może złe słowo, ale jesteśmy spokojni po tym losowaniu. Polska to zdecydowanie najsilniejszy rywal w grupie, ale myślę, że wraz z waszą reprezentacją awansujemy do 1/8 finału.

Czujecie się faworytem grupy? Jesteście ćwierćfinalistami ostatniego mundialu, a Polska zagra na MŚ po 12 latach przerwy.

- Przez te ostatnie lata, od mundialu w Brazylii, mieliśmy problem ze zgraniem drużyny. Mamy świetnych zawodników, wybitne indywidualności, ale zatraciliśmy kolektyw, ducha drużyny.

"Los Cafeteros" stać na powtórzenie sukcesu sprzed czterech lat?

- Tak. Mamy piłkarzy na najwyższym poziomie, z międzynarodowym doświadczeniem. Obawiam się dopiero pierwszego meczu w fazie pucharowej, gdzie czekać będzie prawdopodobnie Belgia lub Anglia.

Co sądzisz o naszej grupie? Moim zdaniem jest najbardziej wyrównana spośród wszystkich.

- Nasza grupa jest łatwa. Nie ma w niej mistrza świata i nie powinniśmy mieć problemów z awansem. Japonia może sprawić lekki problem, bo mają świetnych, bazujących na szybkości skrzydłowych, ale odpadnięcie w grupie byłoby dla nas wielką porażką.

Nie obawiasz się Senegalu? To dość nieprzewidywalny przeciwnik.

- Afrykańskie zespoły zawsze będą trochę nieprzewidywalne. Senegal ma wspaniałych zawodników, ale nie postrzegam go jako poważnego konkurenta w walce o awans.

Oglądałeś jakieś mecze reprezentacji Polski?

- Tak, Polacy podobali mi się podczas Euro, ale byłem zaskoczony wynikami meczów towarzyskich. Myślę, że jesteście trochę za bardzo uzależnieni od Roberta Lewandowskiego.

- Straszne jest to, co stało się z Arkadiuszem Milikiem. Uważam, że ma wszystko, aby stać się graczem światowego formatu.

Kto zdobędzie mistrzostwo świata?

- Stawiam na Niemców. Są niesamowici. Postawili na szkolenie i teraz zbierają plony. Mają po 3-4 zawodników o zbliżonym poziomie na każdą pozycję. Brazylia jest świetna, ale Niemcy to prawdziwy gigant.

Rozmawiał: Kamil Kania