Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

MŚ Rosja 2018. James Tarkowski: Czuję się Anglikiem

Obrońca FC Burnley James Tarkowski jeszcze niedawno łączony był z grą dla reprezentacji Polski. Sam zawodnik rozwiał jednak wątpliwości w wywiadzie dla angielskich mediów w którym stwierdził, że czuje się Anglikiem i to barwy "Synów Albionu" chce reprezentować.

Jeszcze w styczniu tego roku Tarkowski nie wykluczał, że jeśli dostanie telefon z reprezentacji Polski, to być może będzie zainteresowany grą w biało-czerwonych barwach. Najwyraźniej jednak powołanie od Garetha Southgate'a do angielskiej kadry zdecydowanie zmieniło perspektywę patrzenia na sprawę obrońcy.

- Zawsze postrzegałem się jako Anglika, więc gra dla Polski byłaby trudna. Znam polską część rodziny, myślałem i rozmawiałem o grze dla polskiej kadry, ale zawsze czułem się Anglikiem. Z Polską łączy mnie głównie nazwisko - mówił Tarkowski w brytyjskich mediach.

Reklama

- Było kilka rozmów z ludźmi związanymi z polską federacją. Dużo rozmawiałem z kuzynem, który chciał, żebym grał dla Polski, ale kiedy przyszło powołanie do reprezentacji Anglii, wysłał mi sms-a z gratulacjami - opowiadał defensor.

Tarkowski jest podstawowym obrońcą angielskiego Burnley, które w tym sezonie spisuje się zaskakująco dobrze, zajmując siódme miejsce w Premier League.

W piątek 23 marca Anglicy zmierzą się z Holandią w meczu towarzyskim, zaś cztery dni później zagrają z Włochami. Potyczki te będą okazją Tarkowskiego do debiutu w reprezentacji.

WG

Mundial w Rosji - sprawdź terminarz i składy grup!