Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

MŚ Rosja 2018. FIFA zmieniła porę meczu Polski z Senegalem

Nie o godzinie 14, jak pierwotnie planowano, ale o godz. 17 czasu polskiego, w dniu 19 czerwca, rozpocznie się mecz Polski z Senegalem w grupie H na przyszłorocznych mistrzostwach świata w Rosji. Porę rozpoczęcia spotkania zmieniła Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej.

Decyzja FIFA, podjęta po zakończeniu ceremonii losowania, nie dotyczy jedynie spotkania Polaków z zespołem z Afryki, ale także pięciu innych pojedynków. I tak o trzy godziny przyspieszono inny mecz w naszej grupie, pomiędzy Kolumbią i Japonią w Sarańsku (godz. 14).

Podobną zmianę zastosowano w przypadku meczów grupy C, które odbędą się 21 czerwca. Mecz Francji z Peru w Jekaterynburgu odbędzie się o godz. 17, a Dania zmierzy się z Australią w Samarze o godz. 14.

Identyczną roszadę zastosowano w grupie F na dzień 23 czerwca. Niemcy zagrają ze Szwecją w Soczi o godz. 20, a Korea Płd. skonfrontuje się z Meksykiem o godz. 17 w Rostowie nad Donem.

Reklama

Losowanie w Pałacu Kremlowskim przydzieliło Polskę do grupy H. Przeciwnikami Orłów Nawałki będą reprezentacje Senegalu, Kolumbii (24 czerwca, godz. 20 w Kazaniu) oraz Japonii (28 czerwca, godz. 16 w Wołgogradzie).


Art

Mistrzostwa świata 2018 - podział na grupy:

Grupa A: Rosja, Arabia Saudyjska, Egipt, Urugwaj.

Grupa B: Portugalia, Hiszpania, Maroko, Iran.

Grupa C: Francja, Australia, Peru, Dania. 

Grupa D: Argentyna, Islandia, Chorwacja, Nigeria. 

Grupa E: Brazylia, Szwajcaria, Kostaryka, Serbia. 

Grupa F: Niemcy, Meksyk, Szwecja, Korea Południowa. 

Grupa G: Belgia, Panama, Tunezja, Anglia.

Grupa H: Polska, Senegal, Kolumbia, Japonia.