Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

MŚ Rosja 2018. Adam Nawałka: To dobre losowanie

- Losowanie uważam za dobre - skomentował trener piłkarskiej reprezentacji Adam Nawałka po losowaniu grup mistrzostw świata 2018 w Rosji. Jego podopieczni trafili do grupy H z Kolumbią, Senegalem i Japonią.

Pierwszy mecz zagrają 19 czerwca w Moskwie z rywalem z Afryki.

- Losowanie uważam za dobre. Byliśmy przygotowani na to, że zagramy ze światowymi potęgami, ale tak się nie stało. Tym bardziej musimy być zdeterminowani i świetnie przygotowani w każdym elemencie, zarówno jeśli chodzi o aspekty fizyczne, taktyczne, jak i mentalne. Wszystkie te składowe są niezwykle ważne na mistrzostwach świata - powiedział Nawałka dla portalu PZPN "Łączy Nas Piłka".

Jak dodał, wierzy w umiejętności swoich zawodników.

Reklama

- Turnieje mają to do siebie, że najbliższy mecz jest zawsze najważniejszy. Podchodzimy do naszych rywali z dużą pokorą i wielkim szacunkiem, ale wierzymy w siebie i własne możliwości. Musimy to udowodnić na boisku. Zagramy przeciwko bardzo silnym na swoich kontynentach zespołom, które nie miały większych problemów z awansem na mundial. To groźne drużyny, ale ufam swoim piłkarzom - dodał selekcjoner reprezentacji Polski.

Losowanie odbyło się w Państwowym Pałacu Kremlowskim w Moskwie. Polacy, na podstawie październikowego rankingu FIFA, znaleźli się w pierwszym, teoretycznie najsilniejszym koszyku.

Rosja zorganizuje piłkarski mundial po raz pierwszy. Turniej, z udziałem 32 drużyn, odbędzie się w dniach 14 czerwca - 15 lipca 2018. Zostanie rozegrany w 11 miastach na 12 stadionach.

Meczem otwarcia będzie spotkanie grupy A Rosja - Arabia Saudyjska na Łużnikach w Moskwie. Na tym stadionie zostanie rozegrany również finał.