Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

MŚ 2018. Reprezentacja Polski zamieszka w Soczi razem z Brazylią

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) potwierdziła listę centrów pobytowych wszystkich 32 uczestników mistrzostw świata w Rosji. Polska wybrała Soczi, a za "sąsiadów" będzie mieć Brazylię. Najwięcej reprezentacji zgromadzi się w Moskwie i okolicach.

Początkowo pobyt w Soczi planowali także broniący tytułu Niemcy, ale ostatecznie zdecydowali się zamieszkać nieopodal stolicy, podobnie jak 10 innych reprezentacji. W tym gronie znalazł się też Senegal,  jeden z rywali biało-czerwonych w grupie H. Kaługa, w której Afrykanie będą stacjonować, jest położona niecałe 200 km od Moskwy.

Pozostałe zespoły rywalizujące w "polskiej" grupie, czyli Kolumbia i Japonia, wybrały Republikę Tatarstanu. Azjaci korzystać będą w Kazaniu z infrastruktury miejscowego Rubina, natomiast drużyna z Ameryki Południowej zamieszka po drugiej stronie Wołgi w wiosce Sawino.

Reklama

Turniej rozpocznie się 14 czerwca. W meczu otwarcia gospodarze zmierzą się w Moskwie z Arabią Saudyjską. Finał zaplanowano na 15 lipca.

Lista centrów pobytowych uczestników piłkarskich mistrzostw świata 2018:

Grupa A

Rosja - Chimki, Moskwa; Arabia Saudyjska - Sankt Petersburg; Egipt - Grozny; Urugwaj - Bor, Niżny Nowogród

Grupa B

Portugalia - Kratowo, Moskwa; Hiszpania - Krasnodar; Maroko - Woroneż, Iran - Moskwa

Grupa C

Francja - Kostrowo, Moskwa; Australia - Kazań, Peru - Moskwa, Dania - Anapa, Krasnodar

grupa D

Argentyna - Bronnicy, Moskwa; Islandia - Kabardinka, Krasnodar; Chorwacja - Iliczewo, Sankt Petersburg; Nigeria - Jessentuki

Grupa E

Brazylia - Soczi; Szwajcaria - Togliatti, Samara; Kostaryka - Sankt Petersburg; Serbia - Swietłogorsk, Kaliningrad

Grupa F

Niemcy - Diesienowskoje, Moskwa; Meksyk - Chimki, Moskwa; Szwecja - Gelendżyk, Krasnodar; Korea Płd. - Sankt Petersburg

Grupa G

Belgia - Nachabino, Moskwa; Panama - Sarańsk; Tunezja - Pierwomajskoje, Moskwa; Anglia - Riepino, Sankt Petersburg

Grupa H

Polska - Soczi; Senegal - Kaługa, Moskwa; Kolumbia - Sawino, Kazań; Japonia - Kazań

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.