Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

Lechia Gdańsk. Rafał Wolski poza kadrą na obóz w Turcji

Pięć miesięcy przed mundialem komplikuje się sytuacja reprezentanta Polski - Rafała Wolskiego. Piłkarz znalazł się poza kadrą Lechii Gdańsk na obóz w Turcji.

Reklama

Ekstraklasa: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Reklama

Lechia nie podała jeszcze oficjalnej listy zawodników, którzy polecą do Turcji, ale przegladsportowy.pl poinformował, że Wolski pozostanie w Gdańsku. Według tych doniesień piłkarz chciałby odejść z Lechii jeszcze w zimowym okienku transferowym. Gdański klub nie chce go jednak oddać za 200-300 tys. euro, a podobno taką ofertę złożyła Legia Warszawa.

Piłkarz jest zaskoczony i twierdzi, że wcale nie naciskał na władze klubu, aby pozwoliły mu na transfer.

W wywiadzie dla dziennikbaltycki.pl powiedział, że nie wie, o co chodzi, bo nikt nie poinformował go wcześniej, że może nie znaleźć się w kadrze na zgrupowanie w Turcji.

Pozostawienie Wolskiego poza kadrą na obóz może być dla niego karą za to, że złożył wezwanie do uregulowania zaległości.

Nie jest tajemnicą, że Lechia miała problemy z wypłacaniem na czas pensji piłkarzom. Klub obiecał jednak zawodnikom, że wkrótce otrzyma ponad dwa miliony euro i będzie mógł spłacić długi.

Zamieszanie wokół Wolskiego może przeszkodzić mu w wyjeździe na mistrzostwa świata. Trener "Biało-Czerwonych" Adam Nawałka powołał go na jesienne mecze z Armenią w el. MŚ oraz towarzyskie z Urugwajem i Meksykiem. W starciu z Armenią strzelił nawet gola.