Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

Zlatko Dalić: Tuż po mundialu myślałem o rezygnacji

Trener piłkarskiej reprezentacji Chorwacji Zlatko Dalić potwierdził w wywiadzie dla dziennika "Veczernji List", że tuż po wywalczeniu w Rosji wicemistrzostwa świata poważnie rozważał możliwość rezygnacji z dalszej pracy z drużyną narodową.

"Sądziłem, że jest to idealny czas, aby odejść, odpocząć i więcej czasu spędzać z rodziną. Gdy jednak po przylocie do Zagrzebia zobaczyłem, jak jesteśmy radośnie odbierani przez całe społeczeństwo, a nie tylko przez kibiców piłkarskich, zacząłem się zastanawiać, czy mam prawo, aby swoją decyzją ich wszystkich rozczarować. Muszę to jeszcze przemyśleć... " - powiedział Dalić. 

Szkoleniowiec przypomniał, że droga Chorwacji do wicemistrzostwa świata nie była łatwa.

"Miałem jako trener sporo problemów, niektórzy działacze stawiali mi na drodze +przeszkody+. Tylko prezes federacji Davor Szuker dał mi wolną rękę w doborze zawodników i sztabu szkoleniowego, uwierzył, że stać nas na silny zespół. To się sprawdziło" - dodał. 

Reklama

Dalić zdaje sobie sprawę, że pomimo sukcesu w mistrzostwach świata nadal są w chorwackim futbolu ludzie mu nieżyczliwi, którzy będą go chcieli natychmiast zwolnić, gdyby zespół słabiej wypadł w kolejnych spotkaniach.

"Życie nauczyło mnie, że najlepszą porą na odejście jest okres tuż po sukcesie, gdy jesteś na szczycie. Tak, jak uczynił to trener madryckiego Realu Zinedine Zidane" - zaznaczył. 

Na razie jednak Dalić przyznał, że nie będzie brał przykładu z francuskiego szkoleniowca.

"Teraz przed nami nowy cel - mistrzostwa Europy. Po tym, co pokazaliśmy w Rosji, jestem przekonany, że stać nas nawet na zwycięstwo" - zakończył.

W finale mundialu Chorwacja przegrała z Francją 2-4. Mimo to ekipa z Bałkanów odniosła największy sukces w historii.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.