Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

Zapłakany Gianluigi Buffon zakończył karierę w reprezentacji Włoch

Włosi bezbramkowo zremisowali ze Szwecją i po raz pierwszy od 60 lat nie zagrają na mundialu. Po meczu łez nie mógł ukryć Gianluigi Buffon, który tym spotkaniem zakończył karierę w reprezentacji.

El. MŚ Europa - baraże: wyniki, terminarz, strzelcy, gole

- Przepraszam, nie tylko za siebie, ale za wszystkich, bo zawiedliśmy cały kraj. To jedyne, czego żałuję. Zakończenie kariery było nieuniknione. Czas upływa i to jedyna prawidłowa decyzja. Nie wyobrażałem sobie jednak, że mój koniec przypadnie na brak awansu na mundial - mówił po spotkaniu zapłakany Buffon.

W pierwszym meczu Szwedzi wygrali u siebie z Włochami 1-0 i ten jedyny gol ostatecznie dał im awans na mistrzostwa świata w Rosji.

Reklama

- Brakowało nam energii i skuteczności - komentował rewanżowe starcie bramkarz Włochów.

Buffon udzielając wywiadu po spotkaniu, totalnie rozkleił się przed mikrofonem. Bramkarz w kadrze występował od 1997 roku. To legenda kraju i wielki piłkarz, co pokazał już na początku starcia ze Szwedami. Kibice na San Siro zaczęli gwizdać w trakcie śpiewania hymnu przez rywali. Buffon natomiast zaczął wtedy mocno klaskać, okazując w ten sposób szacunek dla przyjezdnych.

AK

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.