Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

Przynajmniej trzy legendy pożegnały się z reprezentacją Włoch

Od kilkunastu dobrych miesięcy było wiadomo, że reprezentacyjną karierę po mistrzostwach świata w Rosji zakończy bramkarz Juventusu Gianluigi Buffon. Niestety, doświadczony golkiper musiał zmienić swoją decyzję i ogłosić koniec już w poniedziałkowy wieczór, albowiem Włosi na mundialu nie zagrają. Kto jeszcze do niego dołączył bądź dołączy?

Reklama

W poniedziałek reprezentacja Włoch tylko zremisowała bezbramkowo ze Szwecją w drugim meczu barażowym do mistrzostw świata i nie pojedzie na turniej do Rosji. To wielki zawód zwłaszcza dla piłkarzy, którzy po mundialu chcieli zakończyć reprezentacyjną karierę.

Reklama

- Jestem zawiedziony. Nie chodzi o mnie, ale o całą piłkę we Włoszech. Mogliśmy osiągnąć coś, co byłoby niezwykle ważne dla tego kraju. Tylko tego żałuję. Natomiast czas leci i decyzja o zakończeniu kariery jest słuszna. Szkoda, że mój ostatni oficjalny mecz w kadrze zbiegł się z brakiem awansu na mistrzostwa świata - powiedział Buffon.

W reprezentacji Italii więcej nie zagrają jego dwaj koledzy z Juventusu - obrońcy Andrea Barzagli i Giogrio Chiellini. Pierwszy ma już 36 lat, drugi 33.

- To największy zawód w mojej piłkarskiej karierze. Era czterech lub pięciu weteranów właśnie dobiegła końca i teraz nastał czas młodych zawodników, którzy są głodni gry i sukcesów - wyznał Barzagli.

Karierę w kadrze zakończył również pomocnik AS Roma Daniele De Rossi.

- Przyszedł czas kolejnej generacji piłkarzy. Oni są już gotowi, by podjąć wyzwanie. Musimy ich tylko wspierać. Natomiast przyznam, że dziwnie się czułem, gdy po raz ostatni zdejmowałem reprezentacyjną koszulkę - zdradził zawodnik Giallorossich.

Największy znak zapytania dotyczy Leonardo Bonucciego z AC Milan. Wprawdzie środkowy obrońca ma dopiero 30 lat, ale włoskie media zastanawiają się, czy wobec braku Buffona, Barzagliego i Chielliniego również nie zdecyduje się na rezygnację z gry w kadrze. Panowie znakomicie czuli się na murawie oraz w swoim towarzystwie.

Piotr Onami