Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

Polska - Urugwaj. Jaroszewski: Jeśli Lewandowski nie zagra z Urugwajem, to i z Meksykiem

- Jeśli Robert Lewandowski będzie gotów na mecz z Urugwajem, to będziemy się cieszyć. Jeśli natomiast z jego zdrowiem nie wszystko będzie w porządku, to nie będzie brany pod uwagę przez trenera przy ustalaniu składu. W tym wypadku nie zagra także w poniedziałek z Meksykiem - powiedział Jacek Jaroszewski, lekarz reprezentacji, o zdrowiu kapitana "Biało-Czerwonych".

Kliknij TUTAJ, aby przejść do relacji na żywo z meczu: Polska - Urugwaj!

Kliknij TUTAJ, aby przejść do relacji na żywo na urządzenia mobilne!

- Sytuacja Lewandowskiego się nie zmieniła. Uraz, którego doznał w Niemczech, był leczony, opuścił mecz Ligi Mistrzów, jednak po kolejnym meczu ligowym uraz dalej mu dokuczał. To naciągnięcie mięśnia półścięgnistego i mięśnia półbłoniastego. Badania potwierdziły, że uraz nie jest doleczony. Zdecydowaliśmy na początku zgrupowania, żeby go leczyć i dopiero jutro sprawdzimy, czy będzie gotów do gry. Na razie nie wprowadzaliśmy go w większy wysiłek. Jeśli będzie gotów na mecz z Urugwajem, to będziemy się cieszyć. Jeśli natomiast nie, to nie będzie brany pod uwagę przez trenera przy ustalaniu składu na piątek. W takim wypadku nie zagra także w poniedziałek z Meksykiem - tłumaczył Jaroszewski.

Reklama

- Na tym etapie leczenia kierujemy się objawami klinicznymi, czy będzie odczuwał dolegliwość, czy nie - dodał.

Lekarz reprezentacji przedstawił raport medyczny dotyczący reprezentantów Polski.

- Mieliśmy kilka urazów po meczach ligowych. Wiemy, że większość z nich nie będzie jednak przeszkadzać zawodnikom, żeby zagrać w piątek - mówił Jaroszewski.

- Dotyczy to Maćka Makuszewskiego, który miał silne stłuczenie stopy, Paweł Wszołek był leczony, w swoim ostatnim ligowym meczu nie grał, ale liczymy, że będzie gotów.

- Sytuacja nie do końca pewna jest z Michałem Pazdanem, który ma ranę w okolicy stawu skokowego i jest to bolesne. Do ostatnich chwil nie będziemy pewni jego występu, w piątek się wyjaśni, czy będzie na sto procent zdolny do gry.

- Rafał Wolski doznał silnego stłuczenia nerwu strzałkowego, ale będzie brany pod uwagę na Urugwaj - zakończył Jaroszewski.

Pawo