Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

Pięciu Polaków nie zagra w towarzyskim meczu z Meksykiem

Najpierw o swojej nieobecności poinformował na Twitterze Grzegorz Krychowiak. Później ukazał się natomiast oficjalny komunikat, w którym oświadczono, że decyzją trenera Adama Nawałki, oprócz Krychowiaka, z Meksykiem nie zagrają także Kamil Grosicki i Kamil Glik.

Reklama

"W drugi meczu w Gdańsku nie zagram. Wspieramy reprezentację i trzymamy kciuki, żeby dobrze zakończyć ten wyjątkowy rok" - napisał na Twitterze Krychowiak.

Reklama

Pomocnik rozegrał pełne 90 minut w starciu z Urugwajem (0-0). Polak bardzo dobrze spisał się na boisku. Był jednym z wyróżniających się piłkarzy. Trener Adam Nawałka chce mu jednak dać odpocząć w kolejnym spotkaniu. Krychowiak nie narzeka bowiem na brak regularnej gry w klubie. Od momentu przyjścia do West Bromwich Albion, występuje w każdym meczu w lidze.

Informację o piłkarzach, którzy będą pauzować w poniedziałek podał także później PZPN.

"Po zapoznaniu się z raportem medycznym, rozmowie z zawodnikami i ze względu na dużą intensywność meczów w klubach, decyzją selekcjonera Adama Nawałki pięciu piłkarzy nie zagra w spotkaniu z Meksykiem" - czytamy.

Oprócz Krychowiaka w poniedziałek zabraknie także na boisku Kamila Glika oraz Kamila Grosickiego, którzy w starciu z Urugwajem bardzo się wyróżniali. W składzie "Biało-Czerwonych" nie zobaczymy też kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego oraz Artura Boruca, który w piątek zakończył karierę w reprezentacji.

Polacy zmierzą się z Meksykiem w Gdańsku w najbliższy poniedziałek o godz. 20.45. Mecz odbędzie się na stadionie Energa Gdańsk.

AK

Interia zaprasza na tekstową relację na żywo z tego meczu

Tutaj znajdziesz relację na żywo na urządzenia mobilne