Reklama

MŚ Rosja 2018

Mundial 2018. Urugwajczycy przywieźli do Rosji 150 kg liści yerba mate

Urugwajscy piłkarze, którzy w swojej bazie w Niżnym Nowogrodzie przygotowują się do piątkowego meczu mistrzostw świata z Egiptem, mają do dyspozycji 150 kg liści popularnego yerba mate. Na transport takiej ilości potrzebowali specjalnego pozwolenia.

Napar z yerba mate jest popularny w Ameryce Południowej i staje się coraz bardziej powszechny także w Europie. Jednym z miłośników napoju jest czołowy napastnik reprezentacji Francji Antoine Griezmann, który nauczył się go pić przed laty od urugwajskiego kolegi z drużyny Realu Sociedad Carlosa Bueno.

Reklama

- Uwielbiam południowoamerykańską mentalność, jest mi z nią po drodze. Zamiłowanie do mate zawdzięczam Carlosowi, a teraz stałem się specjalistą, nawet lepszym od Diego Godina - żartował z kolegi z drużyny Atletico Madryt, w której od kilku lat występuje wraz z Urugwajczykiem.

Zarówno Griezmann, jak i Godin, znaleźli się w kadrach swoich drużyn narodowych na rozpoczynający się w czwartek mundial. Urugwajczycy, którzy w Rosji przebywają od niedzielnego popołudnia, rozegrają pierwszy mecz już w piątek, a rywalem w grupie A będzie Egipt.

Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Urugwaju | MŚ Rosja 2018 | MŚ 2018 w Rosji