Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

Mundial 2018. Trzech Saudyjczyków czeka kara za klęskę 0-5 z Rosją

Szef saudyjskiej federacji piłkarskiej Adel Ezzat skrytykował swoich zawodników po klęsce 0-5 na otwarcie mundialu z Rosją i zapowiedział, że trzech z nich zostanie ukaranych.

Reklama

Piłkarze Arabii Saudyjskiej bardzo słabo zaprezentowali się w pierwszym meczu mundialu i przegrali z Rosją 0-5.

Reklama

- Jesteśmy bardzo rozczarowani porażką. To całkowicie niesatysfakcjonujący wynik, bo nie oddaje prawdziwego stopnia naszej gotowości - ocenił Adel Ezzat.

Zdaniem szefa saudyjskiej federacji występ reprezentacji był zdecydowanie poniżej oczekiwań. Wymienił trzech zawodników, których zamierza ukarać po powrocie do kraju.

- Kilku zawodników zostanie ukaranych: bramkarz Abdullah Al-Mayouf, napastnik Mohammad Al-Sahlawi i obrońca Omar Hawsawi - zdradził Ezzat, ale nie sprecyzował, jakie dokładnie konsekwencje czekają wymienionych piłkarzy.

Dodał, że swoją grą wprowadzili go we wściekłość.

- Zapewniliśmy im najlepsze wsparcie techniczne, zespół na najwyższym poziomie i płaciliśmy im przez trzy lata, ale teraz widzimy, że ich możliwości są ograniczone. Osiągnęli zaledwie pięć procent tego, czego od nich oczekujemy i wymagamy - dodał Ezzat.

Reprezentacja Arabii Saudyjskiej jest sklasyfikowana na 67. miejscu, najniższym spośród wszystkich zespołów, które wywalczyły awans na mistrzostwa w Rosji. Na mundialu w Rosji w grupie A zmierzy się jeszcze z Urugwajem (20 czerwca) i Egiptem (25 czerwca).

MZ