Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

Mundial 2018. Stanisław Czerczesow przerwał wywiad po pytaniu o doping

Selekcjoner reprezentacji Rosji Stanisław Czerczesow stracił nerwy po pytaniu o zarzuty stosowania dopingu, przerwał wywiad i wyszedł ze studia.

Na mistrzostwach świata w Rosji pojawiły się kontrowersje dotyczące dopingu. Podejrzenia padły na reprezentację Rosji, jednak FIFA ogłosiła, że na mundialu nie wykryto żadnego niedozwolonego wspomagania.

Mimo tego dziennikarz niemieckiego "Spiegla" zapytał o to selekcjonera rosyjskiej reprezentacji. - Zapytaj mnie o rzeczy, które rzeczywiście zostały udowodnione, a odpowiem - powiedział Czerczesow i wyszedł. Dopiero po długiej dyskusji zgodził się wrócić.

Niemiecki magazyn zatytułował wywiad z Czerczesowem cytatem: "Nie potrzebujemy piłkarza, który przyjeżdża ze swoim fryzjerem".

Reklama

Chociaż rosyjski zespół był jednym z największych pozytywnych zaskoczeń turnieju (odpadł dopiero w ćwierćfinale po rzutach karnych), to trener podkreślił, że zakończył mistrzostwa rozczarowany. - Jest puchar, a nam nie udało się go podnieść, nie mieliśmy medali na piersiach. To nie jest sukces - ocenił.

Były trener Legii Warszawa bardzo ciepło wypowiedział się o selekcjonerze Niemiec - Joachimie Loewie, choć prowadzona przez niego drużyna odpadła już w fazie grupowej, a przecież poleciała do Rosji z zamiarem obrony tytułu. - Nawet najlepsi trenerzy nie wygrywają wszystkich meczów - skomentował Czerczesow.

MZ