Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

Mundial 2018. Skandal w kadrze Argentyny, Sampaoli posądzony o molestowanie

Afera obyczajowa dotknęła piłkarską reprezentację Argentyny, która w sobotę zainauguruje mistrzostwa świata w Rosji. Selekcjoner kadry Jorge Sampaoli został posądzony o molestowanie pracującej przy drużynie narodowej "Albicelestes" kucharki. W winę trenera nie wierzy prezydent tamtejszego związku piłki nożnej.

Zaskakujące informacje ujrzały światło dzienne na antenie Radio Mitre podczas autorskiego programu argentyńskiego dziennikarza Gabriela Anello. Żurnalista bez ujawniania personaliów pokrzywdzonej podał do publicznej wiadomości, że pracująca przy kadrze Argentyny kucharka padła ofiarą molestowania seksualnego, a czynu miał dopuścić się selekcjoner zespołu narodowego Jorge Sampaoli.

Dziennikarz dodał, że sprawa jest powszechnie znana przez tamtejszą federację, ale najważniejsi ludzie po prostu ukrywają skandal.

Zdecydowany głos w sprawie oficjalnie zabrał Claudio Tapia, prezydent Argentyńskiego Związku Piłki Nożnej (AFA). - Codziennie ktoś stara się nam zaszkodzić, ale ja wierzę w uczciwość trenera Sampaolego i jestem przekonany, że to kłamstwa. Wiem, jakim on jest człowiekiem - twierdzi Tapia.

Reklama

Te słowa dobitnie świadczą, że kadra Argentyny tuż przed pierwszym meczem na mundialu w Rosji nie zostanie bez szkoleniowca, jak to miało miejsce w przypadku reprezentacji Hiszpanii, choć oczywiście z zupełnie innego powodu.

Sampaolemu nie pomaga fakt, że kilka lat temu rozwiódł się z żoną, motywując swoją decyzję w zupełnie osobliwy sposób. Otóż twierdził, że z powodu małżonki nie był w stanie w stu procentach skoncentrować się na obowiązkach zawodowych.

Art