Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

Mundial 2018. Pele nie weźmie udział w ceremonii otwarcia?

Legenda światowego futbolu Pele odwołał przyjazd do Moskwy, gdzie miał wygłosić wykład na uniwersytecie, i nie wiadomo, czy weźmie udział w czwartkowej ceremonii otwarcia mistrzostw świata w Rosji. Powodem są kłopoty zdrowotne 77-letniego Brazylijczyka.

"Pele nie przyjedzie na uniwersytet, bowiem źle się czuje. Ma problemy z nogami. Do wtorku wyjaśni się, czy przyjedzie na inaugurację mistrzostw świata w piłce nożnej" - poinformowano w komunikacie.

Pele, który pozostaje w dobrych relacjach z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, w marcu odwołał wizytę w Moskwie. Przy okazji towarzyskiego meczu Rosja - Brazylia (0-3) miał zostać uhonorowany w 60. rocznicę swego debiutu w mundialu.

W ostatnich latach słynny piłkarz, który wywalczył trzy złote medale mistrzostw świata, przeszedł kilka zabiegów, m.in. biodra, kości udowej i łąkotki. Miał także problemy z nerką i prostatą. Kłopoty zdrowotne zmusiły go do ograniczenia wystąpień publicznych. Na grudniowym losowaniu grup mundialu w Rosji poruszał się na wózku inwalidzkim.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.