Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

Mundial 2018. Ostatnia szansa Lionela Messiego

Wygrać z Nigerią, najlepiej jak najwyżej - to cel piłkarzy Argentyny przed ostatnim meczem grupowym w mistrzostwach świata. Brak zwycięstwa oznaczać będzie, że zespół zawodzącego w Rosji Lionela Messiego dużo wcześniej niż zamierzał wróci do domu.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Nigeria - Argentyna!

Relację można również śledzić na urządzeniach mobilnych

W nieco innej sytuacji jest Nigeria, która po pokonaniu Islandii ma trzy punkty i już remis może jej zapewnić awans. W tym wypadku będzie to jednak zależało od wyniku drugiego pojedynku kończącego zmagania w grupie H między pewną już miejsca w 1/8 finału Chorwacją a debiutującą w mundialu i mającą jeden punkt Islandią.

Reklama

Media w Argentynie są zgodne, że wtorkowe spotkanie w Sankt Petersburgu będzie miało kolosalne znaczenie. Nie tylko dla losów dwukrotnych mistrzów globu w rosyjskim turnieju, ale i dla Messiego, całego jego pokolenia, jak i ogólnie dla futbolu w tym kraju.

Jeśli Argentyna odpadnie, nie wyjdzie z grupy po raz pierwszy od 2002 roku, czyli ostatniego mundialu bez Messiego w składzie. Gdyby tak się stało, wielu uważa, że byłby to ostatni wielki turniej z udziałem gwiazdy Barcelony, który w niedzielę skończył 31 lat. "Era Messiego" byłaby naznaczona nie tylko niepowodzeniem w Rosji, ale trzema przegranymi rok po roku finałami: mistrzostw świata 2014 w Brazylii i Copa America w dwóch następnych latach.

W grupie C sytuacja jest nieco mniej ciekawa. Wiadomo już, że w 1/8 finału wystąpi Francja. Peru natomiast straciło szanse na awans. Korespondencyjnie o prawo gry w fazie pucharowej rywalizować będą Dania i Australia.

W lepszej sytuacji jest europejski zespół, który ma na koncie cztery punkty. "Kangury" zgromadziły tylko jeden. Duńczyków czeka jednak trudny mecz z Francją, a Australię z Peru.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Islandia - Chorwacja!

Relację można również śledzić na urządzeniach mobilnych

Wyniki, terminarz i tabela grupy D mundialu w Rosji