Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

Mundial 2018. Niemiecka prasa rozlicza piłkarzy na okładkach

Dramat, katastrofa – tak media w Niemczech piszą o końcu misji w Rosji mistrzów świata sprzed czterech lat. Odpadnięcie z turnieju mocno komentuje niemiecka prasa.

Katastrofa mistrzostw świata i emocjonalna reakcja kibiców na wieść o odpadnięciu z turnieju. Taki obrazek pojawił się na stronie dziennika "Berliner Zeitung" i trzeba przyznać, że nietęgie miny fanów futbolu mają w sobie jeszcze więcej smutku, niż nasze po porażce w drugim meczu fazy grupowej.

Reklama

"Niemiecka drużyna zawiodła" - czytamy w artykule. "Niektórzy fani są optymistami i mówią, że mistrzami świata Niemcy zostaną następnym razem." Pojawiają się też głosy o dalszym kibicowaniu innym państwom, ale niedosyt to niedosyt. Zdjęcie chyba mówi samo za siebie.

"Brak słów!", bo sił na wyrażenie tego, co stało się w Rosji nie znaleźli nawet w "Bildzie". Na Twitterze dla kontrastu zestawiono okładkę z 2014 roku. Wydźwięk jednak zdecydowanie mniej optymistyczny. Komentarz do okładki został umieszczony na stronie i przypieczętowany dodatkowymi słowami zawodu. "Przypieczętowanie historycznego zażenowania" i wspomnienie, że przecież nigdy wcześniej reprezentacja Niemiec nie odpadła w rundzie wstępnej mistrzostw świata.

"Frankfurter Allgemeine Zeitung" ogłosił smutną wieść na Twitterze bez zbędnych słów, ale na portalu już toczy się polemika na temat przyszłości Joachima Loewa.

W "Die Welt" na okładce "koniec i kropka". Taki jest sport. Stało się, więc trzeba pogodzić się tym, że tym razem dosłownie coś nie zagrało.

"Rozczarowanie było duże". W "Der Tagesspiegel" na okładce Joachim Loew, a spore "Aus!" może świadczyć nie tylko o powrocie piłkarzy do domu, ale o początku końca selekcjonera, który reprezentację Niemiec prowadzi od 2006 roku.

Dowiedz się więcej na temat: Joachim Loew | Mundial Rosja | reprezentacja Niemiec