Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

Mundial 2018. Niemcy są pod ścianą

Broniący tytułu piłkarze Niemiec mogą już w sobotę stracić szansę na awans do 1/8 finału mistrzostw świata. Po inauguracyjnej porażce z Meksykiem 0-1 obrońcy tytułu "o życie" zagrają ze Szwecją. Spotkanie w Soczi (godz. 20) będzie sędziował Szymon Marciniak.

Na dwóch poprzednich mundialach drużyny broniące tytułu swój udział kończyły już w fazie grupowej. W 2010 roku przydarzyło się to Włochom, a w 2014 Hiszpanii. Pierwszej rundy mistrzostw świata Niemcom nie udało się przebrnąć tylko raz w historii - w 1938 roku.

Reklama

Zespół trenera Joachima Loewa będzie mógł się zacząć pakować jeśli przegra ze Szwecją i jednocześnie Meksyk w rywalizacji z Koreą Południową wywalczy co najmniej punkt. Ten mecz zacznie się o 17.00 w Rostowie nad Donem. Azjaci na inaugurację ulegli Szwecji 0-1.

W sobotę rozpocznie się także druga kolejka w grupie G. Belgia, która w swoim pierwszym występie gładko pokonała Panamę 3-0, stanie przed szansą na kolejne wysokie zwycięstwo. W Moskwie (godz. 14) zmierzy się bowiem z Tunezją.

Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Niemiec | Szymon Marciniak