Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

Mundial 2018. Murale Neymara, Pogby i Salaha w wielkich miastach USA

Choć Amerykanie nie zakwalifikowali się do piłkarskich mistrzostw świata w Rosji, to interesują się mundialem. Świadczą o tym m. in. trzy ogromne, kolorowe murale Brazylijczyka Neymara, Francuza Paula Pogby i Egipcjanina Mohameda Salaha na budynkach słynnych miast w USA.

Portret Neymara ozdabia jeden z wielkopłaszczyznowych budynków w centrum Miami, mieście gdzie żyje największa liczba Brazylijczyków w USA (na Florydzie mieszka też najwięcej Latynosów), podobizna Pogby powstała w Nowym Orleanie (założyli go francuscy osadnicy w 1718 r.), a Salaha w Nowym Jorku na Times Square - poinformowała gazeta "Miami Herald".

Wszystkie murale przedstawiające słynnych piłkarzy, którzy mogą być gwiazdami mundialu, namalował artysta z Nowego Orleanu Brandan Odums. Będą znajdować się na budynkach do końca trwania rywalizacji w Rosji (14 czerwca - 15 lipca).

Reklama

Amerykanie według FIFA stanowią największą grupę kibiców zagranicznych, którzy kupili bilety na MŚ. Według informacji z początku czerwca nabyli 86,7 tys. kart wstępu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.