MŚ Rosja 2018

Mundial 2018: Już 13 rzutów karnych w rosyjskim turnieju

Już 13 rzutów karnych wykonywali piłkarze podczas trwających mistrzostw świata w Rosji. Ledwie pięciu "jedenastek" brakuje do wyrównania rekordu ustawionego na mundialu w 2002 roku w Korei Południowej i Japonii.

W rozgrywanym w sobotę (23 czerwca) na stadionie Spartaka Moskwa meczu Belgia - Tunezja (3:1 po pierwszej połowie) gola z karnego strzelił Eden Hazard w 6. minucie.

W tych MŚ zawodnicy wykonywali już 13 "jedenastek", po których zdobyli 10 bramek. Z 11 metrów szans nie wykorzystali: Argentyńczyk Lionel Messi z Islandią, Islandczyk Gylfi Sigurdsson z Nigerią i Peruwiańczyk Christian Cueva z Danią.

Cztery lata temu w całych MŚ w Brazylii było 13 "jedenastek", zaś rekord ustanowiono w 2002 - 18.