Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

Mundial 2018. Hallgrimsson zrezygnował z prowadzenia reprezentacji Islandii

Po siedmiu latach pracy jako asystent, a następnie selekcjoner, uwieńczonych historycznymi osiągnięciami, Heimir Hallgrimsson zrezygnował z prowadzenia piłkarskiej reprezentacji Islandii. Z powodów osobistych szkoleniowiec nie przedłużył umowy, która wygasła po mundialu w Rosji.

Jego decyzja nie jest zaskoczeniem, bo jeszcze przed wyjazdem do Rosji informował, że może nie przedłużyć kontraktu.

Prezes KSI Gudni Berggsson podkreślił, że federacja do końca liczyła na pozostanie Hallgrimssona na stanowisku przynajmniej do mistrzostw Europy w 2020 roku.

- Heimir jest naszym trenerem numer jeden, lecz trudno. Szanujemy jego decyzję, chociaż bardzo nas zmartwiła i teraz musimy szybko szukać kogoś kto go zastąpi, ponieważ już 11 września gramy pierwszy mecz w Lidze Narodów z Belgią - wyjaśnił.

Hallgrimsson został zatrudniony na stanowisku trenera asystenta, kiedy w 2011 roku reprezentację objął Szwed Lars Lagerbaeck. Po Euro 2016 we Francji, na których debiutująca Islandia doszła do ćwierćfinału, Lagerbaeck zakończył pracę i zaproponował Hallgrimssona jako następcę.

Reklama

Grająca po raz pierwszy na mundialu Islandia odpadła w Rosji po fazie grupowej. MŚ zaczęła od remisu 1-1 z Argentyną, następnie przegrała 0-2 z Nigerią i 1-2 z Chorwacją.

Hallgrimsson nie zdradził co zamierza dalej robić. Jest z zawodu stomatologiem i posiada prywatną praktykę w rodzinnym mieście Vestmannaeyjar.

51-latek jest ósmym szkoleniowcem, który po mistrzostwach świata rozstał się z prowadzoną w Rosji drużyną.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.