Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

Mundial 2018. Francja - Chorwacja 4-2. Mbappe znowu śladami Pelego

Kylian Mbappe już wcześniej podążał śladami Pelego, ale teraz będzie do niego porównywany jeszcze bardziej. Dlatego, że niespełna 20-letni francuski napastnik to najmłodszy po Brazylijczyku zawodnik, który strzelił gola w finale mistrzostw świata.

Reklama

Mbappe zdobył czwartą bramkę dla swojej drużyny mocnym strzałem z ponad 20 metrów, zaskakując swojego byłego kolegę z Monaco Danijela Subaszicia. Wcześniej Mbappe miał udział przy trzeciej bramce dla swojej drużyny.

Reklama

To czwarty gol młodego Francuza - którego nie było jeszcze na świecie, gdy jego starsi koledzy zdobywali pierwszy tytuł w 1998 roku - na tych mistrzostwach.

W moskiewskim finale obie drużyny stworzyły kapitalne widowisko, serwując kibicom niezapomniane emocje. Spotkanie już zostało okrzyknięte najlepszym finałem mundialu w XXI wieku.

Chorwaci przez większość meczu nacierali, ale Francja mądrze się broniła i była do bólu skuteczna. Pomogło im też szczęście - samobój Mandżukicia, ręka w polu karnym Periszicia oraz interwencja systemu VAR, ale jak mówi przysłowie: szczęście sprzyja lepszym.

Dziś było po stronie mistrzów świata, którzy rozpoczęli świętowanie na Łużnikach w Moskwie.

RP, WG