Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

Mundial 2018. FIFA nie będzie tolerować separatystycznych haseł

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej nie wyraziła zgody na występ rosyjskiej piosenkarki. Julia Cziczierina dostała list, z którego wynika, że jej pojawienie się na festiwalu kibiców, w trakcie mundialu będzie szkodziło reputacji FIFA.

Artystka niedawno wykonała piosenkę gloryfikującą oddziały prorosyjskich separatystów walczących w Donbasie i dysponuje paszportem nieuznawanej Ługańskiej Republiki Ludowej.

W liście do rosyjskiej piosenkarki działacze FIFA napisali, że na międzynarodowych imprezach piłkarskich nie mogą się pojawiać artyści kojarzeni z tematyką: religijną, wojenną i polityczną.

Podkreślono także, że nawet, gdyby na festiwalu kibiców Julia Cziczirina nie wykonywała utworów o zakazanej treści, to i tak jest ona osobą związaną z taką tematyką.

Reklama

Radio Echo Moskwy przypomniało, że Ługańska Republika Ludowa, której paszportem dysponuje artystka jest uznawana przez władze Ukrainy za organizację terrorystyczną.

Wcześniej FIFA, na prośbę międzynarodowej organizacji Amnesty International, potępiła łamanie praw człowieka w Rosji.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.