Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

Mundial 2018. Diego Lugano: Europa wyprzedza Amerykę o 20-25 lat

Według byłego kapitana Urugwaju Diego Lugano, że Europa ma ogromną przewagę nad Ameryką pod względem organizacji i inwestycji, co przekłada się na wyniki. Ocenił, że mundial w Rosji pokazał, że to przepaść. Różnica nawet 20-25 lat.


W najlepszej czwórce mistrzostw świata znalazły się wyłącznie drużyny ze Starego Kontynentu: Anglia, Belgia, Chorwacja i Francja.

"Przewaga wynika z lepszej organizacji, większych inwestycji, mocniejszych struktur poszczególnych federacji i to przekłada się na wyższy poziom rozgrywek. Ameryka jest opóźniona ze względu na afery korupcyjne w Conmebol (Południowoamerykańska Konfederacja Piłki Nożnej - red). Zapóźnienie dotyczy nie tylko Urugwaju, ale takich państw jak Brazylia, Chile, Kolumbia, Ekwador i Peru. Utknęliśmy w miejscu, ligi się nie rozwijają. Kibice cierpią, gdy zespoły przystępują do rywalizacji międzynarodowej - ocenił były zawodnik Paris Saint Germain i Fenerbahce Stambuł.

Reklama

Jego zdaniem projekty piłkarskie w Ameryce Południowej powinny być nakierowane na 5-10-latków, by w dłuższej perspektywie czasowej Ameryka zaczęła nadrabiać straty do Europy.

37-letni Lugano rozegrał 40 meczów w reprezentacji Urugwaju.