Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

Mundial 2018. Chorwaci przygotowali ogromną flagę kraju

Chorwaccy kibice przygotowali ogromną flagę swojego kraju, którą zabiorą na piłkarskie mistrzostwa świata do Rosji. Jej długość wynosi 69 metrów, szerokość 10,5 m i ma łączną powierzchnię ponad tysiąca metrów kwadratowych.

"Planujemy pokazać ją na każdym meczu naszej reprezentacji, w każdym mieście i w każdej strefie dla fanów. Mam nadzieję, że tak będzie do finałów" - powiedział cytowany na łamach miejscowych mediów Dado Cor, jeden z sympatyków chorwackiej drużyny.

Pierwszą flagę, choć nie tak pokaźnych rozmiarów, kibice z Chorwacji uszyli na mistrzostwa Europy w 2004 roku w Portugalii. Później szykowali kolejne i zabierali je do Niemiec, Austrii, Polski, Brazylii i Francji, gdzie odbywały się MŚ i ME.

"Przygotujemy jeszcze większą chorwacką flagę i pokażemy ją na mundialu w Katarze, a także innych turniejach w Europie i na całym świecie" - dodał Zvjezdan Gasparović.

Reklama

W fazie grupowej MŚ 2018 Chorwacja zagra w grupie D z: Nigerią (16 czerwca), Argentyną (21 czerwca) i Islandią (26 czerwca).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.