Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

MŚ Rosja 2018. Trener Argentyny: Niemcy nie są faworytami

Selekcjoner Argentyny Jorge Sampaoli powiedział, że jego zdaniem wśród głównych faworytów do wygrania przyszłorocznego mundialu nie ma broniącej tytułu mistrza świata reprezentacji Niemiec.

Reklama

Przed trzema laty Niemcy pokonali Argentynę 1-0 po dogrywce na Maracanie w Rio de Janeiro i po raz czwarty wywalczyli Puchar Świata. Teraz przeszli przez eliminacje jak burza, wygrywając każdy z dziesięciu meczów w grupie C.

Reklama

Choć kilku piłkarzy ze "złotej" drużyny zakończyło kariery, to trener Joachim Loew ma w kim wybierać, czego najlepszym potwierdzeniem jest wygranie przez zespół złożony ze zmienników Pucharu Konfederacji.

To jednak nie przemawia do selekcjonera Argentyny i celowo pominął Niemców typując faworytów przyszłorocznego mundialu w Rosji.

Według niego, największe szanse na wygranie mistrzostw świata mają ekipy Brazylii, Francji i Hiszpanii. Tylko nieco mniejsze szanse daje swojemu zespołowi, choć niewiele brakowało, a Argentyńczycy w ogóle nie zakwalifikowaliby się na MŚ.

- Nie biorę pod uwagę Niemców nie dlatego, że o nich zapomniałem, ale dlatego, że nie podoba mi się to, jak grają - powiedział Sampaoli.

MZ