Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

MŚ Rosja 2018. Problemy wokół stadionu Łużniki

Kibice zablokowani na trybunach, trudności z przejściem do metra - takie przeszkody pojawiły się po sobotnim meczu piłkarzy Rosji z Argentyną w Moskwie. W poniedziałek rosyjskie władze zapewniły, że przed mundialem wszystkie problemy zostaną rozwiązane.

Porażkę Rosjan w towarzyskim spotkaniu z wicemistrzami świata (0-1) obejrzało ponad 78 tys. widzów. Był to pierwszy mecz na głównej arenie MŚ - stadionie Łużniki, po trwających cztery lata pracach modernizacyjnych.

Jednak po spotkaniu na portalach społecznościowych pojawiły się liczne głosy krytyki. Dziesiątki tysięcy osób musiało przy temperaturze 0 stopni Celsjusza czekać ponad godzinę na opuszczenie stadionu. Potem gigantyczna kolejka ustawiła się przed jedyną stacją metra, a kibice przechodzili przez szpaler pilnujących porządku żołnierzy.

Reklama

Wicepremier i były minister sportu Witalij Mutko zapewnił w rozmowie z agencją TASS, że "wszystkie komentarze zostaną rozpatrzone" i przeprosił za "przykrości po meczu".

Z kolei władze Moskwy wyjaśniły, że problemy, jakie pojawiły się po meczu, były skutkiem prac modernizacyjnych na stacji metra Łużniki i budowy pływalni w pobliżu innej stacji kolejki podziemnej.

Szef komitetu organizacyjnego MŚ Aleksiej Sorokin zapewnił w poniedziałek, że przed mundialem zostanie rozegrany na Łużnikach jeszcze jeden mecz z "wielką drużyną" i że "trzeba będzie z niego wyciągnąć wnioski".

Mistrzostwa świata w Rosji rozpoczną się 14 czerwca 2018 roku na tym moskiewskim stadionie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.