Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

MŚ Rosja 2018. “Portugalia to nie tylko jeden świetny Ronaldo”

Selekcjoner Hiszpanów Julen Lopetegui stwierdził stanowczo, że "Portugalia to dużo więcej niż tylko Cristiano Ronaldo - jeden z najlepszych piłkarzy w historii". Los skojarzył reprezentację z Półwyspu Iberyjskiego w grupie B mistrzostw świata w Rosji.

Reklama

Piątkowe losowanie w Pałacu Kremlowskim zakończyło się dla selekcjonera Julena Lopeteguiego i reprezentacji Hiszpanii przydzieleniem do grupy B.

Reklama

W niej "La Furia Roja" zmierzy się z Portugalczykami, Marokańczykami i Irańczykami.

Na początek Hiszpanie zmierzą się z mistrzami Europy, co trener ocenia jako najtrudniejsze spotkanie dla nich. Zdaniem Lopeteguiego podopieczni Fernanda Santosa to nie tylko gwiazda Realu Madryt. - Portugalia to dużo więcej niż Cristiano Ronaldo - stwierdził opiekun Hiszpanów.

- Ależ oczywiście, że wszyscy doskonale znamy Cristiano i jest on jednym z najlepszych piłkarzy w historii. Nie możemy jednak zapominać, że skład Portugalczyków jest pełen innych świetnych zawodników - dodał Lopetegui.

Szkoleniowiec mistrzów świata z 2010 r. nie zamierza lekceważyć też innych rywali grupowych i zdaje sobie sprawę z siły Marokańczyków i Irańczyków. - Zmierzymy się z aktualnym mistrzem Europy, jedną z najlepszych drużyn na świecie. Poza tym notują serię dobrych wyników i mają wielu młodych utalentowanych piłkarzy grających w czołowych klubach - ocenił selekcjoner.

- Do tego zagramy z Marokiem prowadzonym przez świetnego trenera Herve’a Renarda, które zostawiło w tyle Wybrzeże Kości Słoniowej. Ponadto Iran.

Byli pierwszą drużyną, która zakwalifikowała się na mistrzostwa, a w trakcie eliminacji tracili niewiele bramek. Na ławce trenerskiej mają doświadczonego Carlosa Queiroza. To będzie trudna grupa - zakończył były bramkarz.