Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

MŚ Rosja 2018: Paweł Gil w gronie sędziów VAR

Paweł Gil znalazł się na liście sędziów-asystentów, którzy będą mieli dostęp do wideo podczas piłkarskich mistrzostw świata w Rosji (14 czerwca-15 lipca). Spis ogłosiła w poniedziałek Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA). Znalazło się w nim 13 nazwisk.

Wymienieni na tej liście arbitrzy będą odpowiedzialni jedynie za technologię wideo (VAR) i nie poprowadzą żadnego z meczów na boisku.

Reklama

Każde spotkanie mundialu będzie obsługiwane przez czterech takich sędziów: głównego VAR oraz trzech asystentów.

Rolę VAR będą pełnić też niektórzy z 36 arbitrów wyznaczonych do prowadzenia spotkań MŚ. Listę ogłoszono pod koniec marca i znalazł się na niej Szymon Marciniak.

Ostatnim polskim arbitrem w mistrzostwach świata był w 1998 roku we Francji Ryszard Wójcik, który sędziował wówczas jedno spotkanie.

Mundial w Rosji rozpocznie się 14 czerwca, gdy na Łużnikach w Moskwie gospodarz zmierzy się z Arabią Saudyjską.

Rywalami Polaków w grupie H będą kolejno: Senegal (19 czerwca w Moskwie), Kolumbia (24 czerwca w Kazaniu) i Japonia (28 czerwca w Wołgogradzie).

Lista sędziów pełniących wyłącznie funkcję VAR podczas mistrzostw świata w Rosji:

Europa: Bastian Dankert (Niemcy), Artur Dias Soares (Portugalia), Paweł Gil (Polska), Massimilliano Irrati (Włochy), Tiago Lopes Martins (Portugalia), Danny Makkelie (Holandia), Daniele Orsato (Włochy), Paolo Valeri (Włochy), Felix Zwayer (Niemcy);

Azja: Abdulrahman Al-Jassim (Katar);

Ameryka Południowa: Wilton Sampaio (Brazylia), Gery Vargas (Boliwia), Mauro Vigliano (Argentyna).

Dowiedz się więcej na temat: Paweł Gil | MŚ Rosja 2018