Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

MŚ Rosja 2018. Mączyński: Z Chorwacją łatwo wygramy. Jozak: Doprawdy?

Dobre humory w Legii Warszawa! Na konferencji poprzedzającej mecz z Sandecją nie mogło zabraknąć pytań o dzisiejsze losowanie grup mistrzostw świata. - Chciałbym trafić na Chorwację, bo byłyby to bardzo łatwe trzy punkty - powiedział ze śmiechem Krzysztof Mączyński. - Nie wiem, o co mu chodzi - odparł, puszczając oko, chorwacki trener Romeo Jozak.

- Na pewno oczekiwania będą duże, wiemy jak wyglądała sytuacja po Euro. Najważniejszy będzie pierwszy mecz, będziemy chcieli wygrać i potem zająć miejsce premiujące udział w fazie pucharowej. Na pewno będzie ciężko, ale pojedziemy do Rosji z optymizmem. Wyjście z grupy to plan minimum, a co potem, to się okaże  - przyznał były piłkarz Wisły Kraków.

Pytany o wymarzonych rywali "Mąka" postanowił wbić szpilę siedzącemu obok trenerowi.

- Chciałbym zagrać z Chorwacją, bo to mogą być bardzo łatwe trzy punkty - przyznał ze śmiechem.

Reklama

- Ale mówiąc serio, każdy rywal jest bardzo wymagający. Jedziemy grać z najlepszymi, więc łatwo nie będzie. Na turnieju często decyduje dyspozycja dnia, nie ma znaczenia, czy na początku zagra się z kimś teoretycznie słabszym - dodał Mączyński.

- Krzysiek powiedział, że mecz z Chorwacją to łatwe trzy punkty, ale nie dodał dla kogo, dla Polski czy dla nas - odparł szkoleniowiec.

- Pracowałem w federacji chorwackiej. Mamy znakomity zespół i uważam, że zajdziemy bardzo daleko. Z kim zagramy, zobaczymy dziś. Mecze z Polską dostarczyłyby mi dodatkowych emocji i pozytywnych wibracji. A co do kwalifikacji piłkarskich, to bardzo doceniam polską reprezentację. Niezależnie od tego, jak daleko zajdziemy, spodziewam się, sukcesu. Nasza drużyna ma duże doświadczenie, grają w najlepszych klubach, do tego są w takim wieku, że to może być ich ostatnia możliwość na spore osiągnięcie - zakończył Jozak.

Losowanie grup mistrzostwa świata odbędzie się dziś w Moskwie.

Krzysztof Oliwa