Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

MŚ Rosja 2018. Luiz Felipe Scolari poprowadzi reprezentację Australii?

W rozmowie z agencją Reuters brazylijski szkoleniowiec Luiz Felipe Scolari ujawnił, że otrzymał propozycję poprowadzenia reprezentacji Australii na przyszłorocznych mistrzostwach świata w Rosji. Australijska Federacja Piłki Nożnej (FFA) odmówiła w tej sprawie komentarza.

- Jestem jedną z osób, do których ludzie z tamtejszej federacji dzwonili, by sprawdzić chęć poprowadzenia drużyny narodowej - powiedział trener mistrzowskiej ekipy Brazylii w 2002 roku w rozmowie z agencją Reuters.

Reklama

69-letni Scolari dodał, że jest zainteresowany współpracą, ale chciałby, by potrwała ona dłużej, niż do zaplanowanych na czerwiec i lipiec przyszłego roku mistrzostwach świata w Rosji.

Australia zakwalifikowała się do mundialu po listopadowych barażach, w których okazała się lepsza od Hondurasu. Piłkarze "Socceroos" zostali rozlosowani do grupy C, gdzie zmierzą się z Francją, Danią i Peru.

Tydzień po wywalczeniu awansu niespodziewanie z funkcji szkoleniowca zrezygnował jednak Ange Postecoglou, który jako powód podał "wyczerpanie osobiste i zawodowe".

Australijska Federacja Piłki Nożnej (FFA) w środę odmówiła jakiegokolwiek komentarza w tej sprawie.

Największym sukcesem Scolariego w karierze jest mistrzostwo świata zdobyte z Brazylią w 2002 roku. W latach 2003-2008 prowadził on również reprezentację Portugalii, z którą wywalczył wicemistrzostwo Europy w 2004 roku i czwarte miejsce na mundialu dwa lata później.

W ostatnich latach pracował z piłkarzami chińskiego Guangzhou Evergrande, z którym trzykrotnie zdobył mistrzostwo kraju. Po zakończeniu ubiegłorocznych rozgrywek zdecydował się jednak nie przedłużać kontraktu.

WM