Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

MŚ Rosja 2018. Kolumbijczycy oglądają trofeum

Piłkarski mundial w Rosji zbliża się wielkimi krokami, a trofeum, o które będą walczyć piłkarze, podróżuje po świecie. Pokryty 18-karatowym złotem puchar dotarł do Bogoty.

Reklama

W kolumbijskiej stolicy trofeum zaprezentował mistrz świata sprzed 20 lat Francuz David Trezeguet.

Reklama

Bogota jest 45. miastem na trasie "wędrówki" pucharu dla najlepszej drużyny narodowej mistrzostw globu. Okazałe trofeum pozostanie dwa dni na tamtejszym stadionie El Campin, a następnie będą mogli go oglądać kibice w Panamie i Kostaryce. Z kolei od 9 do 15 kwietnia znajdzie się w Meksyku, m.in. w Guadalajarze, Monterrey i stolicy kraju.

Łącznie "odwiedzi" 91 miast w 51 państwach i pokona odległość 152 tysięcy kilometrów. Futbolowe tournee zakończy się 30 kwietnia w japońskiej Osace.

- Kandydatem do zwycięstwa w mistrzostwach świata jest Argentyna, ponieważ ma w składzie Lionela Messiego, którego uważam za najlepszego zawodnika globu - stwierdził Trezeguet, który ma argentyńskie korzenie i występował m.in. w River Plate Buenos Aires.

- To prawda, że Argentyna zdobyła awans dopiero na końcu eliminacji, ale jej piłkarze to indywidualności, które tworzą wspaniały zespół i mają doświadczonego trenera - ocenił były reprezentant Francji, który z "Trójkolorowymi" sięgnął po mistrzostwo (1998) i wicemistrzostwo świata (2006) oraz mistrzostwo Europy (2000).

Kolumbia będzie jednym z rywali Polski w MŚ 2018. Z kolei Argentyna w fazie grupowej spotka się m.in. z Chorwacją.