Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

MŚ Rosja 2018. Islandczycy o "potężnej i romantycznej" Argentynie

Debiutująca w piłkarskich mistrzostwach świata Islandia pierwszy mecz na mundialu w Rosji zagra z Argentyną. - To potężny rywal, ale przez to jest w tym wszystkich trochę romantyzmu - przyznał po losowaniu trener drużyny z dalekiej Północy Heimir Hallgrimsson.

Biorąc pod uwagę ranking FIFA piątkowe losowanie nie było zbyt łaskawe dla najmniejszego kraju, który kiedykolwiek zakwalifikował się do MŚ. Licząca nieco ponad 300 tys. mieszkańców Islandia spotka się w grupie z reprezentacjami Argentyny, Chorwacji i Nigerii.

Reklama

- Kiedy myślisz o mundialu, od razy przychodzą ci do głowy zespoły Brazylii czy Argentyny. To naprawdę niesamowite uczucie zagrać z jednym z tych zespołów. Nie można sobie wyobrazić lepszego powitania - przyznał Hallgrimsson, którego drużyna zmierzy się z dwukrotnymi mistrzami świata 16 czerwca w Moskwie.

Selekcjoner podkreślił, że dla jego zespołu kluczowy będzie raczej mecz z Chorwacją, z którą Islandia gra bardzo często.

- Sporo wiemy o tym zespole, jesteśmy trochę jak małżeństwo. Po MŚ musimy wziąć rozwód - zażartował trener.

Islandia rywalizowała z Chorwacją m.in. w grupie eliminacyjnej do mundialu w Rosji.

- Przegraliśmy z nimi w barażach o prawo gry w MŚ 2014, ale w ostatnich eliminacjach raz wygraliśmy. Wierzymy, że możemy sobie z nimi poradzić. To jest przeszkoda, którą musimy pokonać, aby myśleć o awansie do fazy pucharowej. O Nigerii wiemy nieco mniej, ale to też trudny przeciwnik - dodał Hallgrimsson.

Islandzcy kibice, których doping był ozdobą meczów zeszłorocznego Euro we Francji zapowiadają, że i w Rosji stawią się bardzo licznie. Pomoc w pokonaniu ogromnych odległości ma zapewnić im krajowa linia lotnicza.

- Dostajemy sporo pytań ws. lotów do Rosji. Najpewniej sporo osób skorzysta z przesiadek na kontynencie, ale nie wykluczamy, że zorganizujemy dodatkowe loty bezpośrednio do miast, gdzie zagra nasza reprezentacja - powiedział Guojnn Arngrimsson z linii Icelandair.