Reklama

Reklama

MŚ Rosja 2018

MŚ Rosja 2018. Edwin Cardona z reprezentacji Kolumbii może nie pojechać na mundial

FIFA wszczęła postępowanie wobec piłkarza reprezentacji Kolumbii Edwina Cardony. Piłkarz pokazał skośne oczy do jednego z zawodników Korei Południowej, za co może zostać zawieszony na pięć meczów i tym samym nie zagrać na mundialu.

Do sytuacji doszło podczas towarzyskiego starcia Kolumbii z Koreą Południową w listopadzie. Piłkarz podczas sprzeczki z zawodnikami rywala na boisku, pokazał w ich kierunku skośne oczy. Cardona zaraz po incydencie przeprosił za swoje zachowanie.

- Nie miałem zamiaru obrazić żadnej osoby, kraju czy narodowości. Jeśli ktoś poczuł się urażony, bardzo przepraszam - mówił na filmiku opublikowanym w mediach społecznościowych.

FIFA wszczęła postępowanie wobec piłkarza na podstawie artykuły 58. kodeksu dyscyplinarnego, który mówi o karze za niewłaściwe zachowanie, obrażające ludzi innej narodowości, koloru skóry itp. Minimalna kara zawieszenia to pięć meczów. Jeśli Cardona ją otrzyma, na mundialu mógłby zagrać dopiero w półfinale.

Reklama

Dla Cardony ewentualna kara może oznaczać, że zabraknie go na mistrzostwach. Piłkarz był jednym z kluczowych zawodników Kolumbii podczas eliminacji do mundialu w Rosji. Zagrał w 15 meczach, z czego w ośmiu od pierwszej minuty. Strzelił trzy gole i zanotował jedną asystę. 

Kolumbia to grupowy rywal reprezentacji Polski na mundialu. "Biało-Czerwoni" w grupie zmierzą się jeszcze z Senegalem oraz Japonią. 

AK

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.